Koha 3.0.2 - en to he translation catalogue (49 entries)

note: %1$s: TMPL_VAR name=used
en: %s biblios
he: $s ביבליוגרפיה

note: %1$s: TMPL_VAR name=numberlength
en: %s issues
he: $s נושאים

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=count
en: %s item(s)
he: $s פריטים

note: %1$s: TMPL_VAR name=monthlength
en: %s months
he: $s חודשים

note: %1$s: TMPL_VAR name=weeklength
en: %s weeks
he: $s שבועות

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=issues_count
en: (%s total)
he: (%s סה כ)

note: %1$s: TMPL_VAR name=title %2$s: TMPL_VAR name=firstname %3$s: TMPL_VAR name=surname
en: (<a1>Click here</a> if you're not %s %s %s)
he: (<a1>לחץ כאן</a> אם אינך %s %s %s)

en: (Checked out)
he: (צא)

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=timestamp
en: (modified on %s)
he: (שונה ב- %s)

en: ...or...
he: ...או...

en: 2 months
he: 2 חודשים

en: 2 quarters
he: 2 רבוענים

en: 2 weeks
he: 2 שבועות

en: 2 years
he: 2 שנים

en: 3 months
he: 3 חודשים

en: 3 weeks
he: 3 שבועות

en: Arrived
he: הגיע

en: Author
he: סופר

en: Author:
he: סופר:

en: Authority search
he: חיפוש מורשה

en: Authority search results
he: תוצאות חיפוש מורשה

en: Available
he: זמין

en: Available in the library
he: זמין בספריה

en: Barcode
he: ברקוד

note: IMG
en: Book Cover Image
he: תמונת כריכה

en: Brief Display
he: תצוגת תקציר

en: Call No.
he: מספר טלפון

en: Call Number
he: מספר טלפון

en: Card Number:
he: מספר כרטיס:

en: Category:
he: קטגוריה:

en: Change your Password
he: שינוי סיסמא

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=classification
en: Classification: %s
he: סיווג: %s

en: Clear All
he: נקה הכל

en: Collection:
he: אוסף:

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=seriestitle
en: Collection: %s
he: אוסף: %s

en: Contact Details
he: פרטי איש קשר

en: Contents
he: תוכן העניינים

note: %1$s: TMPL_VAR name=shelfname
en: Contents of %s
he: תוכן העניינים של  %s

en: Copies
he: העתקים

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=copyrightdate
en: Copyright year: %s
he: שנת זכויות יוצרים:

en: Copyright:
he: זכויות יוצרים:

en: Credits
he: אשראי

en: Current Password:
he: סיסמא נוכחית:

en: Date
he: תאריך

en: Description
he: תיאור

en: Don't have a library card?
he: אין לך כרטיס ספריה?

en: Don't have a password yet?
he: אין לך סיסמא?

en: Due
he: חוב

en: Due Date
he: תאריך חוב
