KOHA 3.0 - en to sk translation catalogue (1302 entries)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en:  in tab
sk: v záložke

note: For the first occurrence, SCRIPT
en:  issues expected,
sk:  vydanie očakávané.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en:  mandatory fields empty (see bold subfields)
sk:  povinné polia sú prázdne (pozri tučno označené podpolia)

note: SCRIPT
en:  subfield
sk: podpole

note: SCRIPT
en:  were entered. <br \/>Please indicate which date(s) an issue is not expected<br \/>
sk:  bylo vložené. <br \/>Označte, prosím, ktoré dátumy vydania nie sú očakávané<br \/>

note: SCRIPT
en:  were entered.<p class='warning'> You seem to have indicated more issues per year than expected.<\/p>
sk:  bolo vložené.<p class='warning'> Zdá sa, že ste označili viac vydaní za rok než je očakávané.<\/p>

en: !- No attempt to code
sk: !- Žiadny pokus o kód

en: # Items
sk: # Položky

en: #- Blank
sk: #- Prázdne

en: #- National bibliographic agency
sk: #- Národná bibliografická agentúra

en: #- No biographical material
sk: #- Žiadny bibliografický materiál

en: #- No information provided
sk: #- Nie sú poskytované žiadne informácie

en: #- None of the following
sk: #- Nič z nasledujúcich

en: #- Not a government agency
sk: #- Nie je vládna agentúra

en: #- Not a government publication
sk: #- Nie je vládna publikácia

en: #- Not modified
sk: #- Neupravené

en: #- Not subdivided geographically
sk: #- Nie je geograficky členené

en: #- Unknown or not specified
sk: #- Neznáme alebo nešpecifkované

note: %1$S: type=text name=invoice
en: %S (Fill when receiving)
sk: %S (Vyplniť přri obdržaní)

note: %1$S: type=text name=phone
en: %S (e.g., 5338644143)
sk: %S (napr., 5338644143)

note: %1$S: type=text name=link
en: %S (e.g., Title or Local-Number)
sk: %S (napr., Názov alebo lokálne číslo)

note: %1$S: type=text name=sublength
en: %S (enter amount in numerals)
sk: %S (zadajte množstvo číslom)

note: %1$S: type=text name=hidden
en: %S (see online help)
sk: %S (pozri on-line pomocníka)

note: %1$S: type=text name=histstartdate
en: %S (the date of the 1st subscription)
sk: %S (dátum prvého predplatenia)

note: %1$S: type=text name=Filter
en: %S (use * to do a fuzzy search)
sk: %S (pre približné hľadanie použite *)

note: %1$S: type=text name=other-reason<!-- TMPL_VAR NAME="suggestiontype" -->all
en: %S <a1>Mark all with this reason</a> <a2>Cancel</a>
sk: %S <a1>Z tohoto dôvodu označte všetko</a> <a2>Stornol</a>

note: %1$S: type=text name=member
en: %S Ordered by
sk: %S Zoradené podľa

note: %1$S: type=text name=delay
en: %S days ago
sk: pred %S dňami

note: %1$S: type=text name=pagesize
en: %S items
sk: %S exemplárov

note: %1$S: type=text name=enrolmentperiod
en: %S months
sk: %S mesiacov

note: %1$S: type=text name=member
en: %S order by:
sk: %S zoradené podľa:

note: %1$S: type=text name=dont_export_fields
en: %S separate by a blank. (e.g., 100a 200 606)
sk: %S oddeľujte medzerou. (napr., 100a 200 606)

note: For the first occurrence, %1$S: type=text name=dateofbirthrequired
en: %S years
sk: %S rokov

note: %1$S: type=text name=enddate
en: %S(if empty subscription is still active)
sk: %S(ak je prázdne predplatné ešte stále aktívne)

note: %1$p: type=radio name=filetype value=zip
en: %p zip file
sk: %p zip súbor

note: %1$p: type=radio name=<!-- TMPL_VAR NAME="name" -->_all value=all
en: %pAll dates
sk: %pVšetky dáta

note: %1$p: type=radio name=dates value=range
en: %pDate range
sk: %pRozsah dát

note: %1$p: type=radio name=NoZebra value=1
en: %pNozebra: my catalog is not that large and I want something simple to setup/maintain
sk: %pNozebra: môj katalóg nie je taký veľký a chcem niečo jednoduché pre nastavenie a údržbu

note: %1$p: type=radio name=NoZebra value=0
en: %pZebra: I have a large catalog, I understand I must configure Zebra after the installation has completed
sk: %pZebra: Mám veľký katalog, je mi jasné, že po inštalácii budem musieť nastaviť konfiguráciu indexácie.

note: %1$s: TMPL_VAR name=title %2$s: TMPL_VAR name=firstname %3$s: TMPL_VAR name=surname %4$s: TMPL_VAR name=title %5$s: TMPL_VAR name=surname
en: %s %s %s does not currently have an image available. To import an image for %s %s, enter the name of an image file to upload.
sk: %s %s %s nemá momentálne dostupný obrázok. Pre import obrázka pre %s %s zadajte názov súboru obrázka na stiahnutie.

note: %1$s: TMPL_VAR name=firstname %2$s: TMPL_VAR name=surname
en: %s %s has no outstanding fines.
sk: %s %s nemá žiadne pokuty.

note: %1$s: TMPL_VAR name=bibliotitle
en: %s &rsaquo; Modify subscription
sk: %s &rsaquo; Upravte predplatné

note: %1$s: TMPL_VAR name=orderdate %2$s: TMPL_VAR name=latesince
en: %s (%s days)
sk: %s (%s dní)

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=isurl
en: %s (if checked, it means that the subfield is a URL and can be clicked)
sk: %s (aj je zaškrtnuté, znamená to, že podpole je URL odkaz a môže byť naň kliknuté)

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=authorised_value
en: %s (if you select a value here, the indicators will be limited to the authorized value list)
sk: %s (ak vyberiete hodnotu, potom indikátory budú obmedzené povolenými hodnotami zo zoznamu)

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=tab
en: %s (ignore means that the subfield does not display in the record editor)
sk: %s (ignorovať znamená, že podpolia nebudú zobrazované v editore záznamov)

note: %1$s: TMPL_VAR name=ehidden
en: %s (see online help)
sk: %s (pozri on-line pomocníka)

note: %1$s: TMPL_VAR name=source %2$s: TMPL_VAR name=cardnumber
en: %s - Cardnumber: %s
sk: %s - Číslo karty: %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=reqsel %2$s: TMPL_VAR name=searchfield
en: %s <h3>Confirm Deletion of Server %s</h3>
sk: %s <h3>Potvrdiť zmazania servera %s</h3>

note: %1$s: TMPL_VAR
en: %s An unknown error has occurred.
sk: %s Vyskytla sa neznáma chyba.

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=issuecount
en: %s Checkout(s)
sk: %s vypožičané

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=authtypecode
en: %s Framework
sk: %s Platforma

note: %1$s: TMPL_VAR name=op_count
en: %s Term(s).
sk: %s termínov.

note: %1$s: TMPL_VAR name=used
en: %s biblio(s)
sk: %s bibliografií

note: %1$s: TMPL_VAR name=errorfile
en: %s can't be opened
sk: %s nemohlo byť otvorené

note: %1$s: TMPL_VAR name=level
en: %s data added
sk: %s pridaných dát

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=firstremind
en: %s day(s)
sk: %s dní

note: %1$s: TMPL_VAR name=HANDLED
en: %s directorie(s) processed.
sk: %s spracovaných adresárov.

note: %1$s: TMPL_VAR
en: %s directorie(s) scanned.
sk: %s prezretých adresárov.

note: %1$s: TMPL_VAR name=UZIPFAIL
en: %s failed to unpack.
sk: %s sa nepodarilo rozbaliť.

note: %1$s: TMPL_VAR name=TCOUNTS
en: %s image(s) moved into the database:
sk: %s prenesených obrázkov do databázy:

note: %1$s: TMPL_VAR name=imported
en: %s imported records
sk: %s importovaných záznamov

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=irregular_issues
en: %s issues
sk: %s vydanie

note: %1$s: TMPL_VAR name=num_items
en: %s item records found and staged
sk: %s nájdených a zoradených položiek exemplárov

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=count
en: %s item(s)
sk: %s exemplár(ov)

note: %1$s: TMPL_VAR name=Number %2$s: TMPL_VAR name=date
en: %s items modified : datelastseen set to %s
sk: %s zmenených exemplárov : dátum posledného prezerania (datelastseen) nastavené na %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=total
en: %s lines found.
sk: %s nájdených riadkov.

note: %1$s: TMPL_VAR name=total
en: %s lost items found
sk: %s nájdených stratených exemplárov

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=monthlength
en: %s months
sk: %s mesiacov

note: %1$s: TMPL_VAR name=alreadyindb
en: %s not imported because already in borrowers table and overwrite disabled
sk: %s nebolo inportované, pretože sú už v tabuľke čitateľov a prepisovanie nie je povolené

note: %1$s: TMPL_VAR name=invalid
en: %s not imported because they are not in the expected format
sk: %s nebolo inportované, pretože nie sú v očakávanom formáte

note: %1$s: TMPL_VAR name=overwritten
en: %s overwritten
sk: %s prepísané

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=categoryname
en: %s patron
sk: %s čitateľ

note: %1$s: TMPL_VAR name=TotalDel
en: %s patrons have been successfully deleted
sk: %s čitateľov bolo úspešne zmazaných

note: %1$s: TMPL_VAR name=TotalDel
en: %s patrons have been successfully moved to trash
sk: %s čitateľov bolo úspešne presunutých do koša

note: %1$s: TMPL_VAR name=tab
en: %s preferences
sk: %s preferencií

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=num
en: %s records
sk: %s záznamov

note: %1$s: TMPL_VAR name=total
en: %s records in file
sk: %s záznamov v súbore

note: %1$s: TMPL_VAR name=import_errors
en: %s records not staged because of MARC error
sk: %s záznamů nebolo spracovaných z dôvodu chyby v MARC

note: %1$s: TMPL_VAR name=total
en: %s records parsed
sk: %s spracovaných záznamov

note: %1$s: TMPL_VAR name=staged
en: %s records staged
sk: %s zoradených záznamov

note: %1$s: TMPL_VAR name=matched %2$s: TMPL_VAR name=matcher_code
en: %s records with at least one match in catalog per matching rule &quot;%s&quot;
sk: %s záznamov v katalógu spĺňajúcich najmenej jedno pravidlo zo zadaných &quot;%s&quot;

note: %1$s: TMPL_VAR name=total
en: %s result(s) found
sk: %s nájdených záznamov

note: %1$s: TMPL_VAR name=total %2$s: TMPL_VAR name=breeding_count %3$s: TMPL_VAR name=pagination_bar
en: %s result(s) found in catalog, <a1>%s result(s) found in reservoir</a> %s
sk: %s nájdených záznamov v katalogu, <a1>%s nájdených záznamov v zásobníku</a> %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=count
en: %s shipments found
sk: %s nájdených zásielok

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=ExpectedAtLibrary
en: %s since
sk: %s od

note: %1$s: TMPL_VAR name=suggestion
en: %s suggestions waiting <a1>Manage suggestions</a>
sk: %s návrhov čaká <a1>Spravovať návrhy</a>

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=used
en: %s times
sk: %s krát

note: %1$s: TMPL_VAR name=looptable_first %2$s: TMPL_VAR name=looptable_last
en: %s to %s
sk: %s do %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=ratiocalc
en: %s to order
sk: %s na zoradenie

note: %1$s: TMPL_VAR name=weeklength
en: %s weeks
sk: %s týždňov

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=dateofbirthrequired
en: %s years
sk: %s rokov

note: %1$s: TMPL_VAR name=comments
en: %s(none)
sk: %s(nič)

en: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Bulgarian)
sk: &#1041;&#1098;&#1083;&#1075;&#1072;&#1088;&#1089;&#1082;&#1080; (Bulharsky)

en: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (Russian)
sk: &#1056;&#1091;&#1089;&#1089;&#1082;&#1080;&#1081; (Rusky)

en: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (Ukrainian)
sk: &#1059;&#1082;&#1088;&#1072;&#1111;&#1085;&#1089;&#1100;&#1082;&#1072; (Ukrajinsky)

en: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Hebrew)
sk: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Hebrejsky)

en: &#1575;&#1604;&#1593;&#1585;&#1576;&#1610;&#1577; (Arabic)
sk: &#1575;&#1604;&#1593;&#1585;&#1576;&#1610;&#1577; (Arabsky)

en: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Persian)
sk: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Persky)

en: &#20013;&#25991; (Chinese)
sk: &#20013;&#25991; (Čínsky)

en: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (Bengali)
sk: &#2476;&#2494;&#2434;&#2482;&#2494; (Bengálsky)

en: &#26085;&#26412;&#35486; (Japanese)
sk: &#26085;&#26412;&#35486; (Japonsky)

en: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Malayalam)
sk: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Malajsky)

en: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (Thai)
sk: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (Thajsky)

en: &#54620;&#44397;&#50612; (Korean)
sk: &#54620;&#44397;&#50612; (Kórejsky)

en: &#949;&#955;&#955;&#951;&#957;&#953;&#954;&#940; (Greek, Modern [1453- ])
sk: &#949;&#955;&#955;&#951;&#957;&#953;&#954;&#940; (Řecky, Moderní [1453- ])

en: &#x010D;e&#353;tina (Czech)
sk: &#x010D;e&#353;tina (Česky)

note: INPUT type=submit
en: &lt;&lt; Continue without Marking
sk: &lt;&lt; Pokračovať bez označenia

note: INPUT type=button name=delete
en: &lt;&lt; Delete
sk: &lt;&lt; Zmazať

en: &lt;&lt; Previous
sk: &lt;&lt; Predošlá

en: &lt;&lt; Previous Page
sk: &lt;&lt; Predošlá strana

en: &nbsp; No results found
sk: &nbsp; Neboli nájdené žiadne výsledky

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author as Phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Autor ako fráza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Call Number
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Telefónne číslo

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference Name
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov konferencie

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference Name as Phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov konferencie ako fráza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate Name
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov spoločnosti

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate Name as Phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov spoločnosti ako fráza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal Name
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Meno osoby

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal Name as Phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Meno osoby ako fráza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Series Title
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov série

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject as Phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet ako fráza

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title as Phrase
sk: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Titul ako fráza

en: &nbsp;&nbsp;(format: yyyy-yyyy)
sk: &nbsp;&nbsp;(formát: rrrr-rrrr)

en: &nbsp;with limit(s):
sk: &nbsp;s obmedzením:

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=limit_desc
en: &nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'
sk: &nbsp;s obmedzením:&nbsp;'%s'

note: %1$s: TMPL_VAR name=test_term
en: &quot;%s&quot; is neither permitted nor prohibited.
sk: &quot;%s&quot; nie je ani povolené ani zakázané.

note: %1$s: TMPL_VAR name=test_term
en: &quot;%s&quot; is permitted.
sk: &quot;%s&quot; je povolené.

note: %1$s: TMPL_VAR name=test_term
en: &quot;%s&quot; is prohibited.
sk: &quot;%s&quot; je zakázané.

en: &quot;Add MARC&quot;
sk: &quot;Pridať MARC&quot;

en: &quot;Funds&quot; are accounts that you establish to track your expenditures for library materials. They may be used for any kind of material and should match the lines in your materials budget. For instance, if your library establishes a budget line for books, another for audiovisual materials, a third line for magazines, and a fourth budget line for electronic databases, then you would have four funds.
sk: &quot;Fondy&quot; sú účty, které sa zakladajú pre zachovanie typov výdavkov na knižničné materiály. Môžu byť použité pre ľubovoľné typy materiálov a mali by zodpovedať líniám vo vašom materiálovom rozpočte. Napríklad, ak vaša knižnica založí rozpočtovú líniu pre knihy, inú pre audiovizuálne materiály, ďaľšiu pre časopisy a následne pre elektronické databázy, potom by ste mali mať štyri fondy.

en: &quot;Renewals allowed&quot; indicates how many times an items of this type may be renewed.
sk: &quot;Predĺženie povolené&quot; ukazuje koľkokrát exempláre tohoto typu môžu byť predĺžené.

en: &quot;Rental charge&quot; is any amount you might charge to users for borrowing items of a certain type (like videos).
sk: &quot;Požičovné&quot; je nejaká suma, která môže byť vyžadovaná od čitateľov za vypožičané exempláre určitého typu (napr. videá).

en: &rsaquo; <a1>Acquisitions Statistics</a> &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; <a1>Štatistika prírastkov</a> &rsaquo; Výsledky

en: &rsaquo; <a1>Average Checkout Period</a> &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; <a1>Priemerná doba výpožičiek</a> &rsaquo; Výsledky

en: &rsaquo; <a1>Catalog statistics</a> &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; <a1>Štatistiky katalogizácie</a> &rsaquo; Výsledky

en: &rsaquo; <a1>Checkout statistics</a> &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; <a1>Štatistika výpožičiek</a> &rsaquo; Výsledky

en: &rsaquo; <a1>Checkouts by patron category</a> &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; <a1>Výpožičky podľa kategórie čitateľa</a> &rsaquo; Výsledky

en: &rsaquo; <a1>Item Types</a> &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; <a1>Typy exemplárov</a> &rsaquo; Výsledky

en: &rsaquo; <a1>Lost Items</a> &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; <a1>Stratené exempláre</a> &rsaquo; Výsledky

note: %1$s: TMPL_VAR name=import_batch_id
en: &rsaquo; <a1>Manage Staged MARC Records</a> &rsaquo; Batch %s
sk: &rsaquo; <a1>Správa nastavených MARC záznamov</a> &rsaquo; Dávka %s

en: &rsaquo; <a1>Patrons with the most checkouts</a> &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; <a1>Čitatelia s najviac výpožičkami</a> &rsaquo; Výsledky

en: &rsaquo; Acquisitions Statistics
sk: &rsaquo; Štatistika prírastkov

en: &rsaquo; Acquisitions Statistics &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; Štatistika prírastkov &rsaquo; Výsledky

en: &rsaquo; Add notice
sk: &rsaquo; Pridať poznámku

en: &rsaquo; Add patron attribute type
sk: &rsaquo; Pridať typ atribútu čitateľa

en: &rsaquo; Add record matching rule
sk: &rsaquo; Pridať pravidlo pre porovnanie záznamu

en: &rsaquo; Average Checkout Period
sk: &rsaquo; Priemerná doba výpožičky

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=import_batch_id
en: &rsaquo; Batch %s
sk: &rsaquo; Dávka %s

en: &rsaquo; Cannot delete filing rule
sk: &rsaquo; Nemožno zmazať pravidlo pre vypĺňanie

note: %1$s: TMPL_VAR name=sort_rule
en: &rsaquo; Cannot delete filing rule %s
sk: &rsaquo; Nemožno zmazať pravidlo pre vypĺňanie %s

en: &rsaquo; Catalog statistics
sk: &rsaquo; Štatistika katalogizácie

en: &rsaquo; Catalog statistics &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; Štatistika katalogizácie &rsaquo; Výsledky

note: %1$s: TMPL_VAR name=surname %2$s: TMPL_VAR name=firstname %3$s: TMPL_VAR name=cardnumber
en: &rsaquo; Checking out to %s, %s (%s)
sk: &rsaquo; Výpožičky pre %s, %s (%s)

en: &rsaquo; Checkout statistics
sk: &rsaquo; Štatistika výpožičiek

en: &rsaquo; Checkouts by patron category
sk: &rsaquo; Výpožičky podľa kategórie čitateľa

en: &rsaquo; Confirm
sk: &rsaquo; Potvrdiť

en: &rsaquo; Confirm Deletion
sk: &rsaquo; Potvrdiť zmazanie

en: &rsaquo; Confirm deletion of classification source
sk: &rsaquo; Potvrdiť zmazanie klasifikovaného zdroja

note: %1$s: TMPL_VAR name=class_source
en: &rsaquo; Confirm deletion of classification source %s
sk: &rsaquo; Potvrdiť zmazanie klasifikovaného zdroja %s

en: &rsaquo; Confirm deletion of filing rule
sk: &rsaquo; Potvrdiť zmazanie pravidla pre vypĺňanie

note: %1$s: TMPL_VAR name=sort_rule
en: &rsaquo; Confirm deletion of filing rule %s
sk: &rsaquo; Potvrdiť zmazanie pravidla pre vypĺnanie %s

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=code
en: &rsaquo; Confirm deletion of patron attribute type &quot;%s&quot;
sk: &rsaquo; Potvrdiť zmazanie typu atribútu čitateľa &quot;%s&quot;

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=code
en: &rsaquo; Confirm deletion of record matching rule &quot;%s&quot;
sk: &rsaquo; Potvrdiť zmazanie pravidla pre porovnávanie záznamov &quot;%s&quot;

note: %1$s: TMPL_VAR name=shelfname
en: &rsaquo; Contents of <i>%s</i>
sk: &rsaquo; Obsah <i>%s</i>

en: &rsaquo; Create New List
sk: &rsaquo; Vytvoriť nový zoznam

en: &rsaquo; Data Deleted
sk: &rsaquo; Dáta sú zmazané

note: %1$s: TMPL_VAR name=shelfname
en: &rsaquo; Edit List %s
sk: &rsaquo; Upraviť zoznam %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=shelfname
en: &rsaquo; Edit List <i>%s</i>
sk: &rsaquo; Upraviť zoznam <i>%s</i>

en: &rsaquo; Finished
sk: &rsaquo; Dokončené

en: &rsaquo; Item Types
sk: &rsaquo; Typy exemplárov

en: &rsaquo; Lost Items
sk: &rsaquo; Stratené exempláre

en: &rsaquo; Manage Staged MARC Records
sk: &rsaquo;Správa vybraných MARC záznamov

en: &rsaquo; Modify notice
sk: &rsaquo; Upraviť oznámenie

en: &rsaquo; Modify patron attribute type
sk: &rsaquo; Upraviť typ atribútu čitateľa

en: &rsaquo; Modify record matching rule
sk: &rsaquo; upraviť pravidlá porovnávania záznamov

en: &rsaquo; Modify tag
sk: &rsaquo; Upraviť pole

en: &rsaquo; New authorized value
sk: &rsaquo; Nová schválená hodnota

en: &rsaquo; New category
sk: &rsaquo; Nová kategória

en: &rsaquo; New tag
sk: &rsaquo; Nové pole

en: &rsaquo; Notice added
sk: &rsaquo; Oznámenie je pridané

en: &rsaquo; Patrons statistics
sk: &rsaquo; Štatistika čitateľov

en: &rsaquo; Patrons statistics &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; Štatistika čitateľov &rsaquo; Výsledky

en: &rsaquo; Patrons with the most checkouts
sk: &rsaquo; Čitatelia s najviac výpožičkami

en: &rsaquo; Results
sk: &rsaquo; Výsledky

en: &rsaquo; Search Results
sk: &rsaquo; Výsledky hľadania

en: 'Renewals' should include the number of times this item can be renewed
sk: 'Predĺženie' by malo obsahovať číslo, koľkokrát môže byť táto položka predĺžená

en: 'Select a borrower category' using the dropdown menu provided (or select the default 'Any Category code' at the top of the dropdown menu to choose all borrower categories)
sk: 'Vyberte kategóriu čitateľa' použitím rozbalovacieho menu (alebo pre výber všetkých kategórií čitateľa vyberte implicitne 'Všetky kódy kategórií' v záhlaví výberového menu)

en: 'Select a branch' to report on (or, leave at the default 'all' to perform the report on all branches)
sk: 'Vyberte pobočku' pre vytvorenie reportu (alebo nechajte nastavené implicitne 'všetko' pre spracovanie reportu za všetky pobočky)

en: 'Select a library' to define an overdue schedule for
sk: 'Vyberte knižnicu' pre nastavenie rozvrhu pre oneskorenie

en: 'password' should be stored in plaintext, and will be converted to a md5 hash (if your passwords are already encrypted, talk to your systems administrator about options).
sk: 'heslo' bude uložené v čistom texte a bude skonvertované do md5 reťazca (ak je vaše heslo už zakódované, informujte sa o ďalších možnostiach u administrátora).

en: ( ! means 'not visible' or in the case of Collapsed 'not Collapsed')
sk: ( ! znamena 'neviditeľné' alebo v prípade rozbalovacích polí 'nerozbalené')

en: (<a1>Log Out</a>) |
sk: (<a1>Odhlásenie</a>) |

en: (<a1>Set</a>)
sk: (<a1>Nastavenie</a>)

en: (<a1>View item's checkout history</a>)
sk: (<a1>Zobrazenie histórie vypožičaných exemplárov</a>)

en: (Complete with 0 on the left)
sk: (Vyplniť s 0 vľavo)

en: (Create Label Batch)
sk: (Vytvoriť označenie dávky)

en: (Damaged)
sk: (Poškodené)

en: (Derived value)
sk: (Odvodená hodnota)

en: (Error)
sk: (Chyba)

en: (Hint: If you are proficient at MySQL, it is often faster and easier to find an existing stopwords list, edit it, put it in the correct format, and use the MySQL "Load Data Infile" command to import the list into the stopwords table. Many academic libraries publish their stopwords list on the Internet, or you can ask other Koha libraries if they would share their stopword list.)
sk: (Pomôcka: Ak ste zdatný v MySQL, je často rýchlejšie a jednoduchšie nájsť existujúci zoznam 'stop slov', upraviť ho, previesť do správneho formátu a pre vloženie zoznamu do tabuľky 'stop slov' použiť príkaz MySQL "Load Data Infile". Mnoho akademických knižníc publikuje svoje zoznamy 'stop slov' na internete, príp. sa môžete spýtať iných Koha knižníc, či by vám dali k dispozícii svoj zoznam 'stop slov'.)

en: (In linux, each printer configuration in your printcap file defines a print queue. The default print queue is "lp," but if you use more than one printer you will have other queues, probably with names like "text" or "postscript." Tell Koha which printer queue(s) you want to use for printing reports directly from the server.)
sk: (V linuxe, každá konfiguraácia tlačiarne vo vašom súbore printcap definujte tlačový front. Implicitný tlačový front je "lp", ale ak používate viac ako jednu tlačiareň, potom budete mať aj iný front, pravdepodobne s názvami ako "text" alebo "postscript". Nastavte v Kohe, ktorý tlačový front resp. fronty budete chcieť použiť pre tlač reportov priamo zo servera.)

en: (In transit)
sk: (V tranzite)

en: (Indonesian)
sk: (Indonézčina)

en: (Lost)
sk: (Stratené)

en: (Password:
sk: (Heslo:

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=biblionumber
en: (Record #%s)
sk: (Záznam #%s)

note: %1$s: TMPL_VAR name=biblionumber
en: (Record #%s) &rsaquo; Items
sk: (Záznam #%s) &rsaquo; Exempláre

note: %1$s: TMPL_VAR name=subscriptionsnumber
en: (We have %s subscriptions associated with this title).
sk: (K tomuto titulu je priradené %s predplatných).

en: (Withdrawn)
sk: (Odobraté)

en: (a choice list for Choice (separated by |) or cols|rows for Texarea)
sk: (výberový zoznam pro 'Výberový zoznam' (oddelené pomocou |) alebo  stĺpce|riadky pre 'Textové pole')

en: (auto-filled from 300)
sk: (automaticky doplnené od 300)

en: (auto-filled)
sk: (automaticky doplnené)

note: %1$s: TMPL_VAR name=borrowernumber %2$s: TMPL_VAR name=surname
en: (borrowernumber: %s; surname: %s).
sk: (číslo čitateľa: %s; priezvisko: %s).

note: %1$s: TMPL_VAR name=suggestionid
en: (defined from suggestion #%s)
sk: (definované z návrhu #%s)

en: (if checked, no item of this type can be issued. If not checked, every item of this type can be issued unless notforloan is set for a specific item)
sk: (ak je označené, potom žiadne exempláre tohoto typu nemôžu byť vypožičané. Ak nie je označené, potom každý exemplár tohoto typu môže byť vypožičaný, ak pri danom exemplári nie je nastavený príznak 'nemožno požičať')

en: (if empty, subscription is still active)
sk: (Ak je prázdne, predplatné je stále aktívne)

en: (inclusive)
sk: (vrátane)

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=innerloop1
en: (is %s)
sk: (je %s)

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=lastimported
en: (last was %s)
sk: (posledné bolo %s)

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=timestamp
en: (modified on %s)
sk: (upravené %s)

en: (no email on file)
sk: (súbor neobsahuje žiadny email)

en: (no phone number on file)
sk: (súbor neobsahuje žiadne telefónne číslo)

en: (nothing entered)
sk: (nič nie je zadané)

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=ordernumber
en: (order #%s)
sk: (poradie #%s)

en: (rcvd)
sk: (prijaté)

en: (related searches:
sk: (súvisiace hľadanie:

en: (select a library)
sk: (vyberte knižnicu)

en: (start date of the 1st subscription)
sk: (začiatočný dátum 1. predplatného)

note: %1$s: TMPL_VAR name=due_date
en: ) date due: %s
sk: ) dátum splatnosti: %s

en: ** Vendor's listings already include GST.
sk: ** Výpisy obchodníkov už obsahujú GST.

note: %1$s: TMPL_VAR name=longoverdue
en: , %s long overdue
sk: , %s dlhé oneskorenie

note: %1$s: TMPL_VAR
en: , %s patron(s) found:
sk: , %s nájdených čitateľov:

en: , France
sk: , Francúzsko

en: , France (Koha 3.0 enhancements to patrons and holds modules)
sk: , Francúzsko (Koha 3.0 rozšírenie o čitateľské a výpožičné moduly)

en: , France (Suggestions, Stats wizards and improved LDAP sponsorship)
sk: , Francúzsko (námety, štatistickí sprievodcovia a LDAP)

en: , France (biblio frameworks, MARC authorities, OPAC basket, Serials sponsorship)
sk: , Francúzsko (framework bibliografií, MARC autority, OPAC koš, seriály)

en: , Mandatory
sk: , Povinné

en: , New Zealand, and Rosalie Blake, Head of Libraries, (Koha 1.0)
sk: , Nový Zéland, a Rosalie Blake, riaditeľ knižníc, (Koha 1.0)

en: , OH, USA (Koha 3.0 beta testing)
sk: , OH, USA (Koha 3.0 beta testovanie)

en: , Ohio, USA (MARC sponsorship, documentation, template maintenance)
sk: , Ohio, USA (MARC, dokumentácia, údržba šablón)

en: , PA, USA (Koha 3.0 Zebra Integration sponsorship)
sk: , PA, USA (Koha 3.0 Zebra integrácia)

en: , Please transfer this item.
sk: , Prosím, preneste tento exemplár.

note: %1$s: TMPL_VAR name=seealso
en: , See %s
sk: , Pozri %s

en: , Wellington, New Zealand (Corporate Serials sponsorship)
sk: , Wellington, New Zealand (korporátne seriály)

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=author
en: , by %s
sk: , %s

en: , or
sk: , alebo

en: , repeatable
sk: , opakovateľné

en: - &quot;Funds&quot; are used to group &quot;Budgets&quot;. For example a Fund may be called &quot;General Stack&quot;, and will have a &quot;Budget&quot; which records the amount availalbe to spend during the period of the budget. A budget must have a start and end date.
sk: - &quot;Fondy&quot; sú použité pre zlučovanie &quot;rozpočtov&quot;. Napríklad fondy sa môžu nazývať &quot;Hlavný účet&quot; a bude mať &quot;rozpočet&quot; ktorý bude zaznamenávať sumy určené pre spotrebu v dobe existencie rozpočtu. Rozpočet musí mať začiatočný a koncový dátum.

note: SCRIPT
en: - Please select an item to place a hold\n
sk: - Prosím vyberte exemplár na výpožčku\n

note: SCRIPT
en: - This patron had already placed a hold on this item\n Please cancel the previous hold first \n
sk: - Tento čitateľ má tento exemplár už vypožičaný\n Prosím zrušte najskôr predchádzajúcu výpožičku \n

note: SCRIPT
en: - You may only place a hold on one item at a time\n
sk: - Súčasne si môžete vypožičať len jeden exemplár\n

en: -- All --
sk: -- Všetko --

en: -- Choose a reason --
sk: -- Vyberte dôvod --

en: -- none --
sk: -- nič --

en: -- please choose --
sk: -- prosím vyberte --

note: %1$s: TMPL_VAR name=lib.surname %2$s: TMPL_VAR name=lib.firstname %3$s: TMPL_VAR name=reason %4$s: TMPL_VAR name=libemail %5$s: TMPL_VAR name=LibraryName
en: . %s %s reviewed your request today, and has decided not to accept the suggestion at this time. The reason given is: %s If you have any questions, please email us at %s. Thank you, %s
sk: . %s %s dnes prezeral Vašu požiadavku, a rozhodol sa teraz váš návrh neakceptovať. Dôvodem je: %s Ak máte nejaké otázky, pošlite prosím email na %s. Ďakujeme, %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=libsurname %2$s: TMPL_VAR %3$s: TMPL_VAR name=libemail %4$s: TMPL_VAR name=LibraryName
en: . %s %s reviewed your suggestion today. The item will be ordered as soon as possible. You will be notified by mail when the order is completed, and again when the item arrives at the library. If you have any questions, please email us at %s. Thank you, %s
sk: . %s %s dnes prezeral vašu požiadavku. Exemplár bude objednaný hneď, ako to bude možné. Až bude objednávka vybavená, budete informovaný e–mailom a tiež, ak bude exemplár dostupný v knižnici. Ak máte nejaké otázky, pošlite prosím email na %s. Ďakujeme, %s

en: . <a1>Cancel hold</a>
sk: . <a1>Zrušiť výpožičku</a>

en: . After adding the new bibliographic record, you will be given the option to add items the record. One record can have many items.
sk: . Po pridaní nového bibliografického záznamu, bude vám ponúknutá možnost přidat k nemu exempláre. Jeden záznam môže obsahovať viacero exemplárov.

en: . Begins with
sk: . Začína z

en: . Deletion is not possible.
sk: . Vymazanie nie je možné.

en: . Deletion not possible
sk: . Vymazanie nie je možné

note: %1$s: TMPL_VAR name=minPasswordLength
en: . Password must be at least %s characters.
sk: . Heslo musí obsahovať najmenej %s znakov.

en: . See highlighted items <a1>below</a>
sk: . Pozri zvýraznené exempláre <a1>dole</a>

en: . Some database servers require
sk: . Sú vyžadované nejaké databázové servery

en: . That will modify <b>all frameworks</b> which is usually what you need, but you have been warned.
sk: . Toto upraví <b>všetky štruktúry</b> , ktoré pravdepodobne potrebujete, napriek tomu Vás ale upozorňujeme.

en: . User
sk: . Používateľ

note: %1$s: TMPL_VAR name=libemail %2$s: TMPL_VAR name=LibraryName
en: . We are pleased to inform you that the item you requested has now been ordered. It should arrive soon, at which time it will be processed for addition into the collection. You will be notified again when the book is available. If you have any questions, please email us at %s Thank you, %s
sk: . Dovoľujeme si Vás informovať, že exemplár, ktorý ste požadovali, bol objednaný. Mal by čoskoro prísť, následne bude prebiehať jeho zaradenie do zbierok knižnice. Budete znovu informovaný, akonáhle bude kniha dostupná. Ak máte nejaké otázky, pošlite prosím email na %s Ďakujeme, %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=LibraryName %2$s: TMPL_VAR name=libemail %3$s: TMPL_VAR name=LibraryName
en: . We are pleased to inform you that the item you requested is now part of the collection of the %s. If you have any questions, please email us at %s. Thank you, %s
sk: . Dovoľujeme si Vás informovať, že exemplár, ktorý ste požadovali, je teraz súčasťou zbierky knižnice %s. Ak máte nejaké otázky, pošlite prosím email na %s Ďakujeme, %s

en: .&nbsp; Items can be added to orders in acquisitions. Item details are added upon recieving the item. Using the acquisitions module for adding items allows you to track the libraries spend against funds and budgets.
sk: .&nbsp; Exempláre môžu byť pridané do objednávok prírastkov Detaily exemplára budú pridané, akonáhle bude exemplár získaný. Použitie modulu prírastkov pre pridanie exemplárov vám umožňuje sledovat spotrebu knižnice v rámci fondov a rozpočtov.

en: ...and:
sk: ...a:

en: ...or...
sk: ...alebo...

en: 0 Checkouts
sk: 0 Výpožičiek

en: 0 Form of material
sk: 0 Foriem materiálov

en: 0 Holds
sk: 0 Výpožičiek

en: 0- No Index
sk: 0- Nie je index

en: 0- Not a conference publication
sk: 0- Nie sú konferenčné publikácie

en: 0- Not a festschrift
sk: 0- Nie je festschrift

en: 0- not a conference publication
sk: 0- žiadne konferenčné publikácie

en: 0- unmodified record
sk: 0- neupravený záznam

en: 00-05- Date entered on file
sk: 00-05- Dáta vložené do souboru

en: 01- ISO 646, IRV version (basic Latin set)
sk: 01- ISO 646, IRV verzia (základná množina Latin)

en: 01-04 Illustrations
sk: 01-04 Ilustrácie

en: 02- ISO Registration # 37 (basic Cyrillic set)
sk: 02- ISO Registrácia # 37 (základná množina Cyrillic)

en: 03- ISO 5426 (extended Latin set)
sk: 03- ISO 5426 (rozšírená množina Latin)

en: 04- ISO 5427 (extended Cyrillic set)
sk: 04- ISO 5427 (rozšírená množina Cyrillic)

en: 05- ISO 5428 (Greek set)
sk: 05- ISO 5428 (množina gréčtiny)

en: 06- Direct or indirect geographic subdivision
sk: 06- Priame alebo nepriamé geografické rozdelenie

en: 06- Form of an item
sk: 06- Forma exemplára

en: 06- ISO 6438 (African coded character set)
sk: 06- ISO 6438 (afrikánska znaková sada)

en: 06- Type of date / Publication Status
sk: 06- Typ dátumu / Status publikácie

en: 07- ISO 10586 (Georgian set)
sk: 07- ISO 10586 (Gréčtina)

en: 07- ISO ISO 10586 (Georgian set)
sk: 07- ISO ISO 10586 (Gréčtina)

en: 07- Romanization scheme
sk: 07- Románska schéma

en: 08- ISO 8957 (Hebrew set) Table 1
sk: 08- ISO 8957 (Hebrejčina) tabuľka 1

en: 08- Language of catalog
sk: 08- Jazyk katalógu

en: 09- ISO 8957 (Hebrew set) Table 2
sk: 09- ISO 8957 (Hebrejčina) tabuľka 2

en: 09- Kind of record
sk: 09- Druh záznamu

en: 1 7/8 in. per second
sk: 1 7/8 in. za sekundu

en: 1- Conference publication
sk: 1- Konferenčná publikácia

en: 1- Fiction
sk: 1- Beletria

en: 1- conference publication
sk: 1- konferenčná publikácia

en: 1- modified record
sk: 1- zmenený záznam

en: 1-4 Record size
sk: 1-4 Veľkosť záznamu

en: 1/2 Months (6/year)
sk: 1/2 mesiace (6/rok)

en: 1/2 months (6/year)
sk: 1/2 mesiace (6/rok)

en: 1/2 weeks
sk: 1/2 týždne

en: 1/2 years
sk: 1/2 roky

en: 1/3 months (1/quarter)
sk: 1/3 mesiace (1/kvartál)

en: 1/Month
sk: 1/Mesiac

en: 1/day
sk: 1/deň

en: 1/month
sk: 1/mesiac

en: 1/quarter
sk: 1/kvartál

en: 1/quarter (seasonal)
sk: 1/kvartál (sezónny)

en: 1/week
sk: 1/týždeň

en: 1/year
sk: 1/rok

en: 10- Descriptive cataloging rules
sk: 10- Popisné katalogizačné pravidlá

en: 105 mm (microfilm)
sk: 105 mm (mikrofilm)

en: 11- Government Publication
sk: 11- Vládna publikácia

en: 12 cm or 4 in. 3/4
sk: 12 cm alebo 4 in. 3/4

en: 12- Type of series
sk: 12- Typ série

en: 12.7 cm or 5 in.
sk: 12.7 cm alebo 5 in.

en: 13.2 cm x 9.7 cm or 5 in. 1/4 x 3 in. 7/8
sk: 13.2 cm x 9.7 cm alebo 5 in. 1/4 x 3 in. 7/8

en: 15 Undefined
sk: 15 Nedefinované

en: 15 in. per second
sk: 15 in. za sekundu

en: 15/16 in. per second
sk: 15/16 in. za sekundu

en: 16 mm (microfilm)
sk: 16 mm (mikrofilm)

en: 16- Literary form
sk: 16- Literárna forma

en: 17- Biography
sk: 17- Životopis

en: 17.78 cm or 7 in.
sk: 17.78 cm alebo 7 in.

en: 18-19 Undefined
sk: 18-19 Nedefinované

en: 18-21 Illustrations
sk: 18-21 Ilustrácie

en: 2 months
sk: 2 mesiace

en: 2 quarters
sk: 2 kvartály

en: 2 weeks
sk: 2 týždne

en: 2 years
sk: 2 roky

en: 2. Frequency
sk: 2. Frekvencia

en: 2/day
sk: 2/deň

en: 2/year
sk: 2/rok

en: 2/years
sk: 2/roky

en: 23- Form of an item
sk: 23- Forma exemplára

en: 25.4 cm or 10 in.
sk: 25.4 cm alebo 10 in.

en: 28- Government Publication
sk: 28- Vládna publikácia

en: 29- Conference publication
sk: 29- Konferenčná publikácia

en: 3 3/4 in. per second
sk: 3 3/4 in. za sekundu

en: 3 months
sk: 3 mesiace

en: 3 weeks
sk: 3 týždne

en: 3/week
sk: 3/týždne

en: 30 in. per second
sk: 30 in. za sekundu

en: 30,48 cm or 12 in.
sk: 30,48 cm alebo 12 in.

en: 33- Literary form
sk: 33- Literárna forma

en: 34- Biography
sk: 34- Životopis

en: 35 mm (microfilm)
sk: 35 mm (mikrofilm)

en: 35.56 cm or 14 in.
sk: 35.56 cm alebo 14 in.

en: 38- Modified Record
sk: 38- Zmenený záznam

en: 38- Modified record
sk: 38- Zmenený záznam

en: 4. Begins on
sk: 4. Začína na

en: 4/10 in. per second
sk: 4/10 in. za sekundu

en: 40.64 cm or 16 in.
sk: 40.64 cm alebo 16 in.

en: 5.7 cm x 10 cm or 2 in. 1/4 x 4 in., cylinder
sk: 5.7 cm x 10 cm alebo 2 in. 1/4 x 4 in., cylinder

en: 525 (e.g. NSTC)
sk: 525 (napr. NSTC)

en: 6- Type of record
sk: 6- Typ záznamu

en: 7 1/2 in. per second
sk: 7 1/2 in. za sekundu

en: 7- Bibliographic level
sk: 7- Bibliografická úroveň

en: 7- Minimal level
sk: 7- Minimálna úroveň

en: 7-10 Date1 / Begininning date of publication
sk: 7-10 Dátum1 / Počnúc dňom uverejnenia

en: 7-8 Undefined
sk: 7-8 Nedefinované

en: 7.62cm or 3 in.
sk: 7.62cm alebo 3 in.

en: 70 mm (microfilm)
sk: 70 mm (mikrofilm)

en: 8 mm (microfilm)
sk: 8 mm (mikrofilm)

en: 8/10 in. per second
sk: 8/10 in. za sekundu

note: %1$s: TMPL_VAR name=total
en: : %s errors found
sk: : %s nájdených chýb

en: : Barcode must be unique.
sk: : Čiarový kód musí byť unikátny.

en: : Configuration OK!
sk: : Konfigurácia je vporiadku!

en: : barcode not found
sk: : čiarový kód nebol nájdený

en: : item is checked out.
sk: : exemplár je vypožičaný.

note: %1$s: TMPL_VAR name=total
en: :%s errors found
sk: :%s nájdených chýb

note: INPUT type=text name=time
en: <!-- TMPL_IF NAME="date" --><!-- TMPL_VAR NAME="date" --><!-- TMPL_ELSE -->today<!-- /TMPL_IF -->
sk: <!-- TMPL_IF NAME="date" --><!-- TMPL_VAR NAME="date" --><!-- TMPL_ELSE -->dnes<!-- /TMPL_IF -->

note: INPUT type=text name=time2
en: <!-- TMPL_IF NAME="date2" --><!-- TMPL_VAR NAME="date2" --><!-- TMPL_ELSE -->tomorrow<!-- /TMPL_IF -->
sk: <!-- TMPL_IF NAME="date2" --><!-- TMPL_VAR NAME="date2" --><!-- TMPL_ELSE -->zajtra<!-- /TMPL_IF -->

en: <a1> </a><h2>Generating A New Report From SQL</h2>
sk: <a1> </a><h2>Vytváranie nového reportu z SQL</h2>

en: <a1> </a><h2>Saving A Report</h2>
sk: <a1> </a><h2>Uloženie reportu</h2>

en: <a1> </a><h2>Scheduling A Report</h2>
sk: <a1> </a><h2>Plánovanie reportu</h2>

en: <a1></a><h2>Building A New Report</h2>
sk: <a1></a><h2>Vytvorenie nového reportu</h2>

en: <a1></a>Previous checkouts
sk: <a1></a>Predchádzajúce výpožičky

en: <a1></a>Summary
sk: <a1></a>Zhrnutie

note: %1$s: TMPL_VAR name=bibliotitle
en: <a1><i>%s</i></a> &rsaquo; Modify subscription
sk: <a1><i>%s</i></a> &rsaquo; Zmeniť predplatné

en: <a1>Approved</a>:
sk: <a1>Schválené</a>:

en: <a1>Budgets</a> &rsaquo;
sk: <a1>Rozpočty</a> &rsaquo;

en: <a1>Budgets</a> &rsaquo; Budget Data Recorded
sk: <a1>Rozpočty</a> &rsaquo; Rozpočtové údaje zaznamenané

en: <a1>Budgets</a> &rsaquo; Budget Deleted
sk: <a1>Rozpočty</a> &rsaquo; Rozpočet zmazaný

en: <a1>Budgets</a> &rsaquo; Delete Budget?
sk: <a1>Rozpočty</a> &rsaquo; Zmazať rozpočet?

note: %1$s: TMPL_VAR name=firstname %2$s: TMPL_VAR name=surname
en: <a1>Checkouts</a> &rsaquo; %s %s
sk: <a1>Výpožičky</a> &rsaquo; %s %s

en: <a1>Clean Patron Records</a> &rsaquo;
sk: <a1>Vyčistiť záznamy o čitateľoch</a> &rsaquo;

en: <a1>Detail</a> Duplicate ? <a2>Yes</a> &nbsp;&nbsp;&nbsp; No, it is not
sk: <a1>Detail</a> Duplikovať ? <a2>Áno</a> &nbsp;&nbsp;&nbsp; Nie, to nie je

en: <a1>Edit</a> <a2>Delete</a>
sk: <a1>Upraviť</a> <a2>Zmazať</a>

en: <a1>Home</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo;

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Acquisitions</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Akvizícia</a> &rsaquo;

note: %1$s: TMPL_VAR name=name
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Acquisitions</a> &rsaquo; <a3>%s</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Akvizícia</a> &rsaquo; <a3>%s</a> &rsaquo;

note: %1$s: TMPL_VAR name=name
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Acquisitions</a> &rsaquo; <a3>%s</a> &rsaquo; <a4>Add to Order</a> &rsaquo; Search Existing Records
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Akvizícia</a> &rsaquo; <a3>%s</a> &rsaquo; <a4>Pridať do objednávok</a> &rsaquo; Vyhľadať existujúce záznamy

note: %1$s: TMPL_VAR name=name %2$s: TMPL_VAR name=name
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Acquisitions</a> &rsaquo; <a3>%s</a> &rsaquo; Receive items from : %s
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Akvizície</a> &rsaquo; <a3>%s</a> &rsaquo; Dostávať exempláre od : %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=name %2$s: TMPL_VAR name=name
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Acquisitions</a> &rsaquo; <a3>%s</a> &rsaquo; Receive shipment from vendor %s
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Akvizície</a> &rsaquo; <a3>%s</a> &rsaquo; Prijímať zásielky od dodávateľa %s

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Acquisitions</a> &rsaquo; <a3>Late orders</a>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Akvizície</a> &rsaquo; <a3>Oneskorené objednávky</a>

note: %1$s: TMPL_VAR name=basketno
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Acquisitions</a> &rsaquo; <a3>Shopping Basket %s</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Akvizície</a> &rsaquo; <a3>Nákupný košík %s</a> &rsaquo;

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Acquisitions</a> &rsaquo; Funds
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Akvizície</a> &rsaquo; Fondy

note: %1$s: TMPL_VAR name=supplier
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Acquisitions</a> &rsaquo; Search for Vendor <em>%s</em>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Akvizície</a> &rsaquo; Hľadať dodávateľa <em>%s</em>

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Administration</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Správa</a> &rsaquo;

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Administration</a> &rsaquo; <a3>Currencies &amp; Exchange Rates</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Správa</a> &rsaquo; <a3>Meny &amp; Výmenné kurzy</a> &rsaquo;

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Administration</a> &rsaquo; MARC Check
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Správa</a> &rsaquo; MARC kontrola

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Authorities</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Autority</a> &rsaquo;

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Authorities</a> &rsaquo; Authority search results
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Autority</a> &rsaquo; Výsledky vyhľadávania autority

note: %1$s: TMPL_VAR name=authid %2$s: TMPL_VAR name=authtypetext
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Authorities</a> &rsaquo; Details for Authority #%s (%s)
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Autority</a> &rsaquo; Detaly o autorite #%s (%s)

note: %1$s: TMPL_VAR name=title
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Catalog</a> &rsaquo; Checkout History for <i>%s</i>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Katalóg</a> &rsaquo; História výpožičiek pre<i>%s</i>

note: %1$s: TMPL_VAR name=title
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Catalog</a> &rsaquo; Details for <i>%s</i>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Katalóg</a> &rsaquo; Detaily pre <i>%s</i>

note: %1$s: TMPL_VAR name=biblionumber
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Catalog</a> &rsaquo; ISBD Details for <i>%s</i>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Katalóg</a> &rsaquo; ISBD detail pre <i>%s</i>

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Catalog</a> &rsaquo; Item Details for <i>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Katalóg</a> &rsaquo; Detaily položky pre <i>

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=bibliotitle
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Catalog</a> &rsaquo; MARC Details for <i>%s</i>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Katalóg</a> &rsaquo; MARC detaily pre <i>%s</i>

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Catalog</a> &rsaquo; Search
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Katalóg</a> &rsaquo; Vyhľadávanie

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Cataloging</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Katalogizácia</a> &rsaquo;

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Circulation</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Výpožičky</a> &rsaquo;

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Circulation</a> &rsaquo; Billing
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Výpožičky</a> &rsaquo; Fakturácia

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Circulation</a> &rsaquo; Check In
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Výpožičky</a> &rsaquo; Vypožičanie

note: %1$s: TMPL_VAR name=title
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Circulation</a> &rsaquo; Circulation Statistics for %s
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Výpožičky</a> &rsaquo; Štatistika výpožičiek pre %s

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Circulation</a> &rsaquo; Statistics
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Výpožičky</a> &rsaquo; Štatistiky

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Circulation</a> &rsaquo; Transfers
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Výpožičky</a> &rsaquo; Transfery

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Circulation</a> &rsaquo; Transfers to your library
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Výpožičky</a> &rsaquo; Transfery do vašej knižnice

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Lists</a>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Zoznamy</a>

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Patrons</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Čitatelia</a> &rsaquo;

note: %1$s: TMPL_VAR name=firstname %2$s: TMPL_VAR name=surname
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Patrons</a> &rsaquo; <a3>%s %s</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Čitatelia</a> &rsaquo; <a3>%s %s</a> &rsaquo;

note: %1$s: TMPL_VAR name=firstname %2$s: TMPL_VAR name=surname
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Patrons</a> &rsaquo; Account for %s %s
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Čitatelia</a> &rsaquo; Účet pre %s %s

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Patrons</a> &rsaquo; Cannot Delete Patron
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Čitatelia</a> &rsaquo; Nemožno zmazať čitateľa

note: %1$s: TMPL_VAR name=firstname %2$s: TMPL_VAR name=surname
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Patrons</a> &rsaquo; Pay Fines for %s %s
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Čitatelia</a> &rsaquo; Úhrada pokuty pre %s %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=firstname %2$s: TMPL_VAR name=surname
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Patrons</a> &rsaquo; Reading Record for %s %s
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Čitatelia</a> &rsaquo; Čítanie záznamu pre %s %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=surname %2$s: TMPL_VAR name=firstname
en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Patrons</a> &rsaquo; Set Privileges for %s, %s
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Čitatelia</a> &rsaquo; Nastavenie práv pre %s, %s

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Reports</a>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Reporty</a>

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Reports</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Reporty</a> &rsaquo;

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Reports</a> &rsaquo; <a3>Patrons statistics</a>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Reporty</a> &rsaquo; <a3>Štatistika čitateľov</a>

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Serials</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Seriály</a> &rsaquo;

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Tools</a>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Nástroje</a>

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Tools</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Nástroje</a> &rsaquo;

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Tools</a> &rsaquo; <a3>Import Patrons</a>
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Nástroje</a> &rsaquo; <a3>Import čitateľov</a>

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Tools</a> &rsaquo; <a3>Labels</a> &rsaquo;
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Nástroje</a> &rsaquo; <a3>Nálepky</a> &rsaquo;

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Tools</a> &rsaquo; Calendar
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Nástroje</a> &rsaquo; Kalendár

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Tools</a> &rsaquo; MARC Export
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Nástroje</a> &rsaquo; MARC export

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Tools</a> &rsaquo; Send SMS Message
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Nástroje</a> &rsaquo; Odoslať SMS správu

en: <a1>Home</a> &rsaquo; <a2>Tools</a> &rsaquo; Upload Patron Images
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; <a2>Nástroje</a> &rsaquo; Nahrať obrázky čitateľov

en: <a1>Home</a> &rsaquo; About Koha
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; O Kohe

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Administration
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Správa

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Advanced Search
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Rozšírené hľadanie

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Authorities
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Autority

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Cataloging
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Katalogizácia

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Circulation
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Výpožičky

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Error 400
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Chyba 400

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Error 401
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Chyba 401

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Error 402
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Chyba 402

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Error 403
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Chyba 403

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Error 404
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Chyba 404

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Error 405
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Chyba 405

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Error 500
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Chyba 500

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Reports
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Reporty

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Serials
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Seriály

en: <a1>Home</a> &rsaquo; Tools
sk: <a1>Úvod</a> &rsaquo; Nástroje

en: <a1>Inventory</a> &rsaquo; Results
sk: <a1>Zoznam</a> &rsaquo; Výsledky

en: <a1>Item Types</a> &rsaquo; Add Item Type
sk: <a1>Typy exemplárov</a> &rsaquo; Pridať typ exemplára

note: %1$s: TMPL_VAR name=itemtype
en: <a1>Item Types</a> &rsaquo; Cannot Delete Item Type '%s'
sk: <a1>Typy exemplárov</a> &rsaquo; Nemožno zmazať typ exemplára '%s'

note: %1$s: TMPL_VAR name=itemtype
en: <a1>Item Types</a> &rsaquo; Delete Item Type '%s'?
sk: <a1>Typy exemplárov</a> &rsaquo; Zmazať typ exemplára '%s'?

note: %1$s: TMPL_VAR name=itemtype
en: <a1>Item Types</a> &rsaquo; Modify Item Type '%s'
sk: <a1>Typy exemplárov</a> &rsaquo; Zmeniť typ exemplára '%s'

en: <a1>Item Types</a> &rsaquo;Data Deleted
sk: <a1>Typy exemplárov</a> &rsaquo;Dáta zmazané

en: <a1>Log In</a> to Koha
sk: <a1>Prihlásiť</a> do Kohy

en: <a1>Logs</a> &rsaquo; Results
sk: <a1>Logy</a> &rsaquo; Výsledky

note: %1$s: TMPL_VAR name=tablename %2$s: TMPL_VAR name=kohafield
en: <a1>MARC Links</a> &rsaquo; Connect %s.%s to a MARC subfield
sk: <a1>MARC linky</a> &rsaquo; pripojiť %s.%s k MARC podpoľu

en: <a1>Most-Circulated Items</a> &rsaquo; Results
sk: <a1>Najviac vypožičiavané exempláre</a> &rsaquo; Výsledky

en: <a1>News</a> &rsaquo;
sk: <a1>Novinky</a> &rsaquo;

en: <a1>Notices</a> &rsaquo; Add notice
sk: <a1>Oznámenia</a> &rsaquo; Pridať oznámenie

en: <a1>Notices</a> &rsaquo; Confirm Deletion
sk: <a1>Oznámenia</a> &rsaquo; Potvrdiť zmazanie

en: <a1>Notices</a> &rsaquo; Modify notice
sk: <a1>Oznámenia</a> &rsaquo; Zmeniť oznámenie

en: <a1>Notices</a> &rsaquo; Notice added
sk: <a1>Oznámenia</a> &rsaquo; Oznámenie pridané

en: <a1>Patron Categories</a> &rsaquo;
sk: <a1>Kategórie čitateľa</a> &rsaquo;

en: <a1>Patron Categories</a> &rsaquo; Category Deleted
sk: <a1>Kategórie čitateľa</a> &rsaquo; Kategória zmazaná

en: <a1>Patron Categories</a> &rsaquo; Data recorded
sk: <a1>Kategórie čitateľa</a> &rsaquo; Údaje zmazané

en: <a1>Patrons</a> &rsaquo; Search Results
sk: <a1>Čitatelia</a> &rsaquo; Výsledky hľadania

en: <a1>Previous Records</a> <a2>Next Records</a>
sk: <a1>Predchádzajúce záznamy</a> <a2>Nasledujúce záznamy</a>

en: <a1>Print</a> &nbsp; <a2>Close</a>
sk: <a1>Tlač</a> &nbsp; <a2>Zatvoriť</a>

note: %1$s: TMPL_VAR name=searchfield
en: <a1>Printers</a> &rsaquo; Confirm Deletion of Printer '%s'
sk: <a1>Tlačiarne</a> &rsaquo; Potvrdiť zmazanie tlačiarne '%s'

en: <a1>Printers</a> &rsaquo; New printer
sk: <a1>Tlačiarne</a> &rsaquo; Nová tlačiareň

en: <a1>Printers</a> &rsaquo; Printer Added
sk: <a1>Tlačiarne</a> &rsaquo; Tlačiareň pridaná

en: <a1>Printers</a> &rsaquo; Printer Deleted
sk: <a1>Tlačiarne</a> &rsaquo; Tlačiareň zmazaná

en: <a1>Select All</a><a2>Clear All</a>
sk: <a1>Vybrať všetko</a><a2>Vyčistiť všetko</a>

en: <a1>Select</a> <a2>Sel&amp;close</a>
sk: <a1>Vybrať</a> <a2>Sel&amp;close</a>

en: <a1>Stage MARC records for import</a>.
sk: <a1>Zostaviť MARC záznamy pre import</a>.

note: %1$s: TMPL_VAR name=searchfield %2$s: TMPL_VAR name=searchfield
en: <a1>System Preferences</a> &rsaquo; <a2>%s</a> &rsaquo; Confirm Deletion of Parameter '%s'
sk: <a1>Nastavenia systému</a> &rsaquo; <a2>%s</a> &rsaquo; Potvrdiť zmazanie parametra '%s'

en: <a1>z39.50 Servers</a> &rsaquo;
sk: <a1>z39.50 servery</a> &rsaquo;

note: %1$s: TMPL_VAR name=title
en: <b>Title:</b> %s
sk: <b>Názov:</b> %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=publicationyear
en: <i> in </i>%s
sk: <i> v </i>%s

note: %1$s: TMPL_VAR name=author
en: <i>Author:</i> %s
sk: <i>Autor:</i> %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=publisher
en: <i>Published by:</i> %s
sk: <i>Vydalo:</i> %s

en: ALL
sk: VŠETKO

en: About Koha
sk: Informácie o Kohe

en: Abstracts/summaries
sk: Abstrakty/súhrny

en: Accept
sk: Prijať

en: Access denied
sk: Prístup zamietnutý

en: Accompanying material 1
sk: Sprievodný materiál 1

en: Accompanying material 2
sk: Sprievodný materiál 2

en: Accompanying material 3
sk: Sprievodný materiál 3

en: Accompanying material 4
sk: Sprievodný materiál 4

en: Accompanying textual material 1:
sk: Sprievodný textový materiál 1:

en: Accompanying textual material 2:
sk: Sprievodný textový materiál 2:

en: Accompanying textual material 3:
sk: Sprievodný textový materiál 3:

en: Accompanying textual material 4:
sk: Sprievodný textový materiál 4:

en: Accompanying textual material 5:
sk: Sprievodný textový materiál 5:

en: Accompanying textual material 6:
sk: Sprievodný textový materiál 6:

en: Account
sk: Účet

en: Account Management Fee
sk: Poplatok za vedenie účtu

note: %1$s: TMPL_VAR name=firstname %2$s: TMPL_VAR name=surname %3$s: TMPL_VAR name=cardnumber
en: Account Summary: %s %s (%s)
sk: Súhrn účtu: %s %s (%s)

en: Account Type
sk: Typ účtu

en: Accounting Details
sk: Detaily účtovania

en: Accounting details
sk: Detaily účtovania

en: Acquisition Date
sk: Dátum akvizície

en: Acquisition Date (yyyy-mm-dd)
sk: Dátum akvizície (yyyy-mm-dd)

en: Acquisition Date: Newest to Oldest
sk: Dátum akvizície: Od najnovších po najstaršie

en: Acquisition Date: Oldest to Newest
sk: Dátum akvizície: Od najstarších po najnovšie

en: Acquisitions
sk: Akvizície

en: Acquisitions Help
sk: Pomocník akvizície

en: Acquisitions Statistics
sk: Štatistika akvizície

en: Acquisitions statistics
sk: Štatistika akvizície

en: Acquisitions:
sk: Akvizícia:

en: Action
sk: Akcia

en: Action:
sk: Akcia:

en: Active
sk: Aktívne

en: Active Settings
sk: Aktivované nastavenia

en: Actual cost
sk: Aktuálna cena

en: Actual cost:
sk: Aktuálna cena:

en: Add
sk: Pridať

note: %1$s: TMPL_VAR name=title
en: Add <i>%s</i>
sk: Pridať <i>%s</i>

en: Add A New Serial Subscription
sk: Pridať nové predplatné seriálu

en: Add Currency
sk: Pridať menu

en: Add Group
sk: Pridať skupinu

en: Add Item
sk: Pridať exemplár

en: Add Item Type
sk: Pridať typ exemplára

en: Add MARC Record
sk: Pridať MARC záznam

en: Add News Item
sk: Pridať novinku

en: Add Patron Attribute
sk: Pridať atribúty čitateľa

en: Add Patrons
sk: Pridať čitateľov

en: Add a new city
sk: Pridať nové mesto

en: Add a new notice
sk: Pridať nové oznámenie

en: Add a new patron:
sk: Pridať nového čitateľa:

en: Add a new road type
sk: Pridať nový typ ulice

en: Add a new subscription
sk: Pridať nové predplatné

en: Add a system preference
sk: Pridať systémové nastavenie

note: %1$s: TMPL_VAR name=shelfname
en: Add an item to <i>%s</i>
sk: Pridať exemplár do <i>%s</i>

note: A
en: Add another field
sk: Pridať ďalšie pole

note: INPUT type=button
en: Add authority
sk: Pridať autoritu

en: Add budget
sk: Pridať rozpočet

note: INPUT type=submit name=submit
en: Add help
sk: Pridať pomocníka

en: Add holdings
sk: Pridať holdingy

note: INPUT type=submit name=add_submit
en: Add item
sk: Pridať exemplár

en: Add new holiday
sk: Pridať nové voľno

en: Add notice
sk: Pridať oznámenie

en: Add patron attribute type
sk: Pridať typ atribútu čitateľa

en: Add tag
sk: Pridať pole

note: INPUT type=button
en: Add to List
sk: Pridať do zoznamu

en: Add to a new list:
sk: Pridať do nového zoznamu:

en: Add vendor
sk: Pridať dodávateľa

note: %1$s: TMPL_VAR name=added_rule
en: Added filing rule %s
sk: Pridané pravidlo podania %s

en: Added on or after date
sk: Pridané alebo po dátume

en: Added on or before date
sk: Pridané alebo pred dátumom

en: Adding &amp; Editing New Item Types
sk: Pridanie &amp; úprava nových typov položiek

en: Adding Authorities to a record
sk: Pridanie autorít do záznamu

en: Adding a Fund
sk: Pridanie fondu

en: Adding a New Patron
sk: Pridanie nového čitateľa

en: Adding an Authority Record
sk: Pridania záznamu autority

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=authtypetext
en: Adding authority %s
sk: Pridanie autority %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=authtypetext
en: Adding authority (%s)
sk: Pridanie autority (%s)

en: Adding item details
sk: Pridanie detailu exemplára

en: Additional Author:
sk: Ďalší autor:

en: Additional Authors:
sk: Ďalší autori:

en: Additional attributes and identifiers
sk: Ďalšie atribúty a identifikátory

en: Additional content types
sk: Ďalšie typy obsahu

en: Additional parameters
sk: Ďalšie parametre

en: Address
sk: Adresa

en: Address 2:
sk: Adresa 2:

en: Address Line 1
sk: Adresa riadok 1

en: Address Line 2
sk: Adresa riadok 2

en: Address Line 3
sk: Adresa riadok 3

en: Address:
sk: Adresa:

en: Admin
sk: Správca

en: Admin:
sk: Správca:

en: Administration
sk: Správa

en: Adolescent
sk: Dospievajúci

en: Adult
sk: Dospelý

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Adult Patron
sk: Dospelý čitateľ

en: Adult patron
sk: Dospelý čitateľ

en: Advanced Search
sk: Rozšírené hľadanie

en: Advanced constraints:
sk: Rozšírené obmedzenia:

en: Age required:
sk: Požadovaný vek:

en: All
sk: Všetko

en: All Libraries
sk: Všetky knižnice

en: All dependencies installed.
sk: Všetky závislosti sú nainštalované.

en: All locations
sk: Všetky lokácie

note: %1$s: TMPL_VAR name=filterdate1
en: All patrons with checkouts older than %s have been anonymized
sk: Všetci čitateľia s výpožičkami staršími ako %s boli utajení

en: Allow password:
sk: Povoliť heslo:

en: Allow staff member to access to the reports module
sk: Povoliť zamestnancom prístup k modulu reportov

en: Allow staff member to edit authorities
sk: Povoliť zamestnancom upravovať autority

en: Allowed
sk: Povolené

en: Alternate Address
sk: Alternatívna adresa

en: Alternate Contact
sk: Alternatívny kontakt

en: Alternate address
sk: Alternatívna adresa

en: Alternative Contact
sk: Alternatívny kontakt

en: Alternative phone
sk: Alternatívny telefón

en: Alternative phone:
sk: Alternatívny telefón:

en: Always add items
sk: Vždy pridávať exempláre

en: Ambrose Li (translation tool)
sk: Ambrose Li (prekladací nástroj)

en: Amsterdam, Netherlands
sk: Amsterdam, Holandsko

en: An Error has Occurred!
sk: Nastala chyba!

en: Any Category code
sk: Akýkoľvek kód kategórie

en: Any Document type
sk: Akýkoľvek typ dokumentu

en: Any Library
sk: Akákoľvek knižnica

en: Any Phrase
sk: Akákoľvek fráza

en: Any Word
sk: Akékoľvek slovo

en: Any available copy
sk: Všetky dostupné kópie

en: Any content
sk: Akýkoľvek obsah

en: Any format
sk: Akýkoľvek formát

en: Any item type
sk: Akýkoľvek typ exemplára

en: Any type
sk: Akýkoľvek typ

en: Any word
sk: Akékoľvek slovo

en: Anywhere
sk: Všade

en: Apache version:
sk: Apache verzia:

note: INPUT type=submit name=op
en: Apply Filter
sk: Použiť filter

note: INPUT type=submit
en: Apply Filter(s)
sk: Použiť filter(re)

note: INPUT type=submit
en: Apply different matching rule
sk: Použiť iné vhodné pravidlo

en: Approve
sk: Schváliť

en: Approved
sk: Schválené

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: April
sk: Apríl

en: Armenian
sk: Arménsko

en: Athens, Greece
sk: Atény, Grécko

en: Attention:
sk: Upozornenie:

en: Audience
sk: Veková skupina

en: Author
sk: Autor

en: Author (A-Z)
sk: Autor (A-Z)

en: Author (Z-A)
sk: Autor (Z-A)

en: Author:
sk: Autor:

en: Authorities
sk: Autority

en: Authorities Help
sk: Pomocník autorít

en: Authorities:
sk: Autority:

note: %1$s: TMPL_VAR name=authid %2$s: TMPL_VAR name=authtypetext
en: Authority #%s (%s)
sk: Autorita #%s (%s)

en: Authority Types
sk: Typy autority

en: Authority search
sk: Vyhľadávanie autority

en: Authority search results
sk: Výsledky vyhľadávania autority

en: Authority type
sk: Typ autority

en: Authority type:
sk: Typ autority:

en: Authority types
sk: Typy autority

en: Authority:
sk: Autorita:

en: Authors
sk: Autori

en: Available Call Numbers <a1>Sort</a>
sk: Dostupné telefónne čísla

en: Available since
sk: Dostupné od

en: BASKET
sk: KOŠÍK

en: BSD License
sk: BSD licencia

en: Bar Code
sk: Čiarový kód

en: Barcode
sk: Čiarový kód

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=barcode
en: Barcode %s
sk: Čiarový kód %s

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=barcode
en: Barcode : %s
sk: Čiarový kód : %s

en: Barcode file:
sk: Súbor čiarových kódov:

en: Barcode:
sk: Čiarový kód:

en: Baryton
sk: Barytón

en: Basket
sk: Košík

note: %1$s: TMPL_VAR name=basketno %2$s: TMPL_VAR name=name
en: Basket %s for <a1>%s</a>
sk: Košík %s pre <a1>%s</a>

en: Basket Details
sk: Košík detail

en: Basket empty
sk: Košík je prázdny

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=basketno
en: Basket number: %s
sk: Košík číslo: %s

en: Batavia (Djakarta), Indonesia
sk: Batavia (Djakarta), Indonézia

en: Batch
sk: Dávka

en: Batch:
sk: Dávka:

en: Beginning date:
sk: Dátum začiatku:

en: Begins with
sk: Začína

en: Berne, Switzerland
sk: Bern, Švajčiarsko

en: Biblio Record Number:
sk: Číslo bibliografického záznamu:

en: Bibliographic Data to Print
sk: Bibliografické dáta pre tlač

en: Bibliographies
sk: Bibliografia

en: Billing
sk: Fakturácia

note: %1$s: TMPL_VAR name=from %2$s: TMPL_VAR name=to
en: Billing from %s to %s
sk: Fakturácia z %s to %s

en: Bimonthly
sk: Dvojmesačnej

en: Binding Material 1:
sk: Príloha 1:

en: Binding Material 2:
sk: Príloha 2:

en: Binding Material 3:
sk: Príloha 3:

en: Biography
sk: Životopis

en: Biography code
sk: Kód životopisu

en: Biography:
sk: Životopis:

en: Biweekly
sk: Dvojtýždenná

note: IMG
en: Books
sk: Knihy

note: IMG
en: Books on Tape
sk: Knihy na páske

note: LABEL
en: Books, Pamphlets, Technical reports, Manuscripts, Legal papers, Theses and dissertations
sk: Knihy, letáky, technické správy, rukopisy, právne dokumenty, záverečné práce a dizertácie

en: Borrower
sk: Čitateľ

en: Borrower Number
sk: Číslo čitateľa

en: Borrowernumber:
sk: Číslo čitateľa:

en: Brussels, Belgium
sk: Brusel, Belgicko

en: Budget
sk: Rozpočet

en: Budget Amount:
sk: Výška rozpočtu:

en: Budget Data Recorded
sk: Rozpočtové údaje zaznamenané

en: Budget Date
sk: Dátum rozpočtu

en: Budget amount
sk: Výška rozpočtu

en: Budget amount:
sk: Výška rozpočtu:

en: Budget deleted
sk: Rozpočet zmazaný

en: Budgets
sk: Rozpočty

en: Budgets &rsaquo;
sk: Rozpočty &rsaquo;

en: Budgets and Funds
sk: Rozpočty a fondy

en: Budgets and funds
sk: Rozpočty a fondy

en: Build A Report
sk: Vytvoriť report

en: Build And Run Reports
sk: Vytvoriť a spustiť reporty

en: Build New
sk: Vytvoriť nový

en: Build and Run Reports
sk: Vytvoriť a spustiť reporty

note: INPUT type=submit name=submit
en: Build new
sk: Vytvoriť nový

en: Building A New Report
sk: Vytvorenie nového reportu

en: CCIR/IEC standard
sk: CCIR/IEC štandard

en: CD Software
sk: CD Softvér

en: CED (capacitance electronic disk) videodisc
sk: CED (capacitance electronic disk) videodisk

en: CONTENT
sk: OBSAH

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot Check In
sk: Nemožno vrátiť

en: Cannot Check Out!
sk: Nemožno vypožičať!

en: Cannot Delete
sk: Nemožno zmazať

note: %1$s: TMPL_VAR name=city_name
en: Cannot Delete City "%s"
sk: Nemožno zmazať mesto "%s"

en: Cannot Delete Currencey
sk: Nemožno zmazať menu

en: Cannot Delete Item Type
sk: Nemožno zmazať typ exemplára

note: %1$s: TMPL_VAR name=itemtype
en: Cannot Delete Item Type '%s'
sk: Nemožno zmazať typ exemplára '%s'

en: Cannot Delete Patron
sk: Nemožno zmazať čitateľa

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=categorycode
en: Cannot Delete: Category %s in Use
sk: Nemožno zmazať: Kategória %s sa používa

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=OPNLINK
en: Cannot open %s to read.
sk: Nedá sa otvoriť %s pre čítanie.

en: Catalogs
sk: Katalógy

en: Category
sk: Kategória

en: Category Deleted
sk: Kategória zmazaná

en: Category Type:
sk: Typ kategórie:

note: INPUT type=button
en: Change
sk: Zmena

en: Change Password
sk: Zmena hesla

en: Change Patron Password
sk: Zmena hesla čitateľa

note: INPUT type=submit
en: Change Status
sk: Zmena statusu

en: Child
sk: Dieťa

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Child Patron
sk: Detský čitateľ

en: Child patron
sk: Detský čitateľ

en: Choose
sk: Vybrať

en: Choose library:
sk: Vybrať knižnicu:

en: Choose list
sk: Vybrať zoznam

en: Choose:
sk: Vybrať:

en: Cities
sk: Mestá

en: Cities &rsaquo;
sk: Mestá &rsaquo;

en: Cities and Towns
sk: Mestá a sídla

en: Cities and towns
sk: Mestá a sídla

en: City ID
sk: Mesto ID

en: City ID:
sk: Mesto ID:

en: City id
sk: Mesto id

en: City name
sk: Názov mesta

en: Collection
sk: Kolekcia

en: Collection:
sk: Kolekcia:

en: Colour
sk: Farba

en: Column
sk: Stĺpec

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Comment
sk: Komentár

en: Comments
sk: Komentáre

en: Compact view
sk: Kompaktný náhľad

en: Company
sk: Firma

en: Company Name *
sk: Názov firmy *

en: Company Name:
sk: Názov firmy:

en: Company details
sk: Firma detaily

note: IMG
en: Computer Files
sk: Počítačové súbory

note: LABEL
en: Computer files, Data, Software
sk: Počítačové súbory, dáta, softvér

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Confirm Deletion
sk: Potvrdiť zmazanie

note: %1$s: TMPL_VAR name=searchfield
en: Confirm Deletion of %s?
sk: Potvrdiť zmazanie of %s?

note: %1$s: TMPL_VAR name=categorycode
en: Confirm Deletion of Category %s
sk: Potvrdiť zmazanie kategórie %s

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=categorycode
en: Confirm Deletion of Category '%s'
sk: Potvrdiť zmazanie kategórie '%s'

en: Confirm Deletion of Currency
sk: Potvrdiť zmazanie meny

en: Confirm Deletion of Currency '
sk: Potvrdiť zmazanie meny '

note: %1$s: TMPL_VAR name=searchfield
en: Confirm Deletion of Currency '%s'
sk: Potvrdiť zmazanie meny '%s'

note: %1$s: TMPL_VAR name=bookfundid
en: Confirm Deletion of Fund <em>%s</em>
sk: Potvrdiť zmazanie fondu <em>%s</em>

note: %1$s: TMPL_VAR name=searchfield
en: Confirm Deletion of Printer <em>%s</em>
sk: Potvrdiť zmazanie tlačiarne <em>%s</em>

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=tagsubfield
en: Confirm Deletion of Subfield %s?
sk: Potvrdiť zmazanie podpoľa %s?

en: Confirm Deletion of Tag
sk: Potvrdiť zmazanie poľa

en: Confirm delete:
sk: Potvrdiť zmazanie:

note: %1$s: TMPL_VAR name=branchname %2$s: TMPL_VAR name=branchcode
en: Confirm deletion of %s (%s)?
sk: Potvrdiť zmazanie %s (%s)?

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
sk: Potvrdiť výpožičku

en: Considered lost
sk: Považované za stratené

en: Contact
sk: Kontakt

en: Contact Name
sk: Názov kontaktu

en: Contact details
sk: Kontakt detaily

en: Content
sk: Obsah

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create Authority Types
sk: Vytvoriť typ autority

en: Currencies
sk: Meny

en: Currencies Search:
sk: Vyhľadanie mien:

en: Currencies administration
sk: Správa mien

en: Currencies and Exchange Rates
sk: Meny a výmenné kurzy

en: Currencies and exchange rates
sk: Meny a výmenné kurzy

en: Currency
sk: Mena

en: Currency Deleted
sk: Mena zmazaná

en: Currency:
sk: Mena:

en: Current Library
sk: Aktuálna knižnica

en: Current Location:
sk: Aktuálna lokácia:

en: DVD video / Videodisc
sk: DVD video / Videodisk

en: Daily
sk: Denný

en: Data Deleted
sk: Údaje zmazané

en: Data Recorded
sk: Údaje zaznamenané

en: Data deleted
sk: Dáta zmazané

en: Data error
sk: Chybné dáta

en: Database
sk: Databáza

en: Database settings:
sk: Nastavenie databázy:

en: Database tables created
sk: Databázové tabuľky sú vytvorené

en: Database:
sk: Databáza:

en: Date
sk: Dátum

en: Date <a1>Sort</a>
sk: Dátum <a1>triedenie</a>

en: Date Added
sk: Pridaný dátum

en: Date of Birth
sk: Dátum narodenia

en: Date of birth
sk: Dátum narodenia

en: Date of birth is invalid.
sk: Dátum narodenia je nesprávny.

en: Date of birth:
sk: Dátum narodenia:

en: Date of enrollment is invalid.
sk: Dátum záznamu je neplatný.

en: Date of expiration is invalid.
sk: Dátum expirácie je neplatný.

en: Date published
sk: Dátum vydania

en: Date received
sk: Dátum pridania

en: Date received:
sk: Dátum pridania:

en: Date/Time
sk: Dátum/Čas

en: Date/time
sk: Dátum/čas

en: Date:
sk: Dátum:

en: Day
sk: Deň

en: Day:
sk: Deň:

en: Delete
sk: Zmazať

note: INPUT type=submit
en: Delete Library
sk: Zmazať knižnicu

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Delete List
sk: Zmazať zoznam

en: Delete Notice?
sk: Zmazať oznámenie?

note: SCRIPT
en: Delete Record
sk: Zmazať záznam

en: Delete Subfield
sk: Zmazať podpole

note: SCRIPT
en: Delete Subscription
sk: Zmazať predplatné

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
sk: Zmazať výber

note: INPUT type=submit
en: Delete this Category
sk: Zmazať túto kategóriu

note: INPUT type=submit
en: Delete this Currency
sk: Zmazať túto menu

note: INPUT type=submit
en: Delete this Item Type
sk: Zmazať tento typ exemplára

note: INPUT type=submit
en: Delete this Printer
sk: Zmazať túto tlačiareň

note: INPUT type=submit
en: Delete this Server
sk: Zmazať tento server

note: A
en: Delete this Tag
sk: Zmazať toto pole

en: Delete?
sk: Zmazať?

en: Details
sk: Detaily

en: Dictionaries
sk: Slovníky

en: Dictionary
sk: Slovník

note: INPUT type=submit
en: Do Not Delete
sk: Nemazať

note: INPUT type=submit
en: Do not Delete
sk: Nemazať

en: Do not notify
sk: Neoznamovať

en: Document Type:
sk: Typ dokumentu:

note: INPUT type=submit name=submit
en: Download
sk: Stiahnuť

note: INPUT type=submit name=save
en: Download Record
sk: Stiahnúť záznam

en: Dropbox mode
sk: Dropbox mód

en: Duplicate Barcode
sk: Duplicitný čiarový kód

en: Duplicate Record
sk: Duplicitný záznam

en: Edit
sk: Upraviť

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit Items
sk: Upraviť exempláre

en: Edit List
sk: Upraviť zoznamy

note: %1$s: TMPL_VAR name=shelfname
en: Edit List <i>%s</i>
sk: Upraviť zoznamy <i>%s</i>

en: Error 400
sk: Chyba 400

en: Error 401
sk: Chyba 401

en: Error 402
sk: Chyba 402

en: Error 403
sk: Chyba 403

en: Error 404
sk: Chyba 404

en: Error 405
sk: Chyba 405

en: Error 500
sk: Chyba 500

en: Error:
sk: Chyba:

en: FamFamFam Site
sk: FamFamFam stránka

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: February
sk: Február

en: Female
sk: ˇZena

en: Fiction
sk: Beletria

en: Fine Amount
sk: Výška pokuty

en: Fines
sk: Pokuty

en: Fines:
sk: Pokuty:

note: INPUT type=submit
en: Finish
sk: Dokončiť

en: Finished
sk: Dokončené

en: First name:
sk: Meno:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Friday
sk: Piatok

en: Invoice
sk: Faktúra

note: %1$s: TMPL_VAR name=invoice
en: Invoice %s
sk: Faktúra %s

en: Invoice Amount
sk: Výška faktúry

en: Invoice Number
sk: Číslo faktúry

en: Koha Team
sk: Koha tím

en: Literature:
sk: Literatúra:

en: LoC Classification
sk: LoC klasifikácia

en: Loan Period
sk: Výpožičná lehota

en: Loan length
sk: Dĺžka výpožičky

en: Local Use
sk: Lokálne použitie

en: Local Use:
sk: Lokálne použitie:

en: Log in to Koha
sk: Prihláste sa do kohy

en: Logs
sk: Logy

en: Lost
sk: Stratené

note: %1$s: TMPL_VAR name=itemlostcount
en: Lost (%s)
sk: Stratené (%s)

en: Lost Card
sk: Stratená karta

en: Lost Card:
sk: Stratená karta:

en: Lost Item
sk: Stratený exemplár

en: Lost Items
sk: Stratené exempláre

en: Lost:
sk: Stratené:

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=tagfield
en: MARC Links %s
sk: MARC linky %s

note: %1$s: TMPL_VAR name=tagfield
en: MARC links %s
sk: MARC linky %s

en: MARC structure
sk: MARC štruktúra

en: Main address
sk: Hlavná adresa

en: Main entry
sk: Hlavný vstup

en: Main entry ($a only)
sk: Hlavný vstup ($a only)

en: Male
sk: Muž

note: IMG
en: Maps
sk: Mapy

note: LABEL
en: Maps, Globes
sk: Mapy, glóbusy

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: March
sk: Marec

en: Minutes:
sk: Minúty:

en: Missing
sk: Chýbajúce

en: Missing Issues
sk: Chýbajúce exempláre

en: Missing issues
sk: Chýbajúce exempláre

en: Modify
sk: Zmeniť

en: Modify City
sk: Zmeniť mesto

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=searchfield
en: Modify Currency '%s'
sk: Zmeniť menu '%s'

en: Modify Item Type
sk: Zmeniť typ exemplára

note: %1$s: TMPL_VAR name=itemtype
en: Modify Item Type '%s'
sk: Zmeniť typ exemplára '%s'

en: Modify a city
sk: Zmeniť mesto

note: %1$s: TMPL_VAR name=authid %2$s: TMPL_VAR name=authtypetext
en: Modify authority #%s %s
sk: Zmeniť autoritu #%s %s

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=authid %2$s: TMPL_VAR name=authtypetext
en: Modify authority #%s (%s)
sk: Zmeniť autoritu #%s (%s)

en: Modify authority type
sk: Zmeniť typ autority

en: Modify currency
sk: Zmeniť menu

en: Modify library
sk: Zmeniť knižnicu

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=branchcode
en: Modify library %s
sk: Zmeniť knižnicu %s

en: Modify notice
sk: Zmeniť oznámenie

en: Modify patron attribute type
sk: Zmeniť typ atribútu čitateľa

en: Modify printer
sk: Zmeniť tlačiareň

en: Modify tag
sk: Zmeniť pole

en: Modify word
sk: Zmeniť slovo

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=searchfield
en: Modify z39.50 Server %s
sk: Zmeniť z39.50 server %s

en: Module
sk: Modul

en: Module:
sk: Modul:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Monday
sk: Pondelok

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Month
sk: Mesiac

note: %1$S: type=text name=f11
en: Month %S
sk: Mesiac %S

en: Month:
sk: Mesiac:

en: Monthly
sk: Mesačne

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: More
sk: Viac

note: IMG
en: More information
sk: Viac informácií

en: Moscow, Russia
sk: Moskva, Rusko

en: Motion pictures and filmstrips => 16 mm
sk: Filmy a filmové pásy => 16 mm

en: Motion pictures and filmstrips => 28 mm
sk: Filmy a filmové pásy => 28 mm

en: Motion pictures and filmstrips => 35 mm
sk: Filmy a filmové pásy => 35 mm

en: Motion pictures and filmstrips => 70 mm
sk: Filmy a filmové pásy => 70 mm

en: Motion pictures and filmstrips => 8 mm
sk: Filmy a filmové pásy => 8 mm

en: Motion pictures and filmstrips => 8mm
sk: Filmy a filmové pásy => 8mm

en: Motion pictures and filmstrips => 9.5 mm
sk: Filmy a filmové pásy => 9.5 mm

en: Motion pictures and filmstrips => Super 8 mm
sk: Filmy a filmové pásy => Super 8 mm

note: LABEL
en: Motion pictures, Videorecordings, Filmstrips, Slides, Transparencies, Photos, Cards, Charts, Drawings
sk: Filmy, videozáznamy, filmové pásy, diapozitívy, fólie, fotografir, pohľadnice, grafy, kresby

note: IMG
en: Move Up
sk: Nahor

en: Move these patrons to the trash
sk: Presunúť týchto čitateľov do koša

en: Munich, Germany
sk: Mníchov, Nemecko

note: LABEL
en: Music
sk: Hudba

en: Musical recording
sk: Hudobný záznam

en: My Library
sk: Moja knižnica

en: MySQL version:
sk: MySQL verzia:

en: NO NAME
sk: BEZ NÁZVU

en: Name
sk: Názov

en: Name or ISSN:
sk: Názov alebo ISSN:

en: Name or barcode not found. Please try an other
sk: Meno alebo čiarový kód nebol nájdený. Skúste prosím iný

en: Name or cardnumber:
sk: Meno alebo číslo karty:

en: Name:
sk: Meno:

en: Naples, Italy
sk: Naples, Taliansko

en: New
sk: Nový

en: New Stop Word
sk: Nové stop slovo

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: New Subscription
sk: Nové predplatné

en: New Tag
sk: Nové pole

en: New Username:
sk: Nové prihlasovacie meno:

en: New Vendor
sk: Nový dodávateľ

en: New Z39.50 Server
sk: Nový Z39.50 server

en: New authority type
sk: Nový typ autority

en: New category
sk: Nová kategória

en: New city
sk: Nové mesto

en: New currency
sk: Nová mena

en: New library
sk: Nová knižnica

en: New printer
sk: Nová tlačiareň

en: New z39.50 Server
sk: Nový z39.50 server

en: New:
sk: Nový:

en: News
sk: Novinky

en: News Help
sk: Pomocník noviniek

en: Newspaper
sk: Noviny

en: No Barcode
sk: Bez čiarového kódu

en: No Limit
sk: Bez limitu

en: No items
sk: Bez exemplárov

en: No items found.
sk: nemá exempláre.

en: No notice
sk: Bez oznámení

en: No title
sk: Bez názvu

en: Note
sk: Poznámka

en: Note:
sk: Poznámka:

en: Paris, France
sk: Paríž, Francúzsko

en: Password
sk: Heslo

en: Password:
sk: Heslo:

en: Patron
sk: Čitateľ

en: Patron #:
sk: Čitateľ #:

en: Patron Card
sk: Karta čitateľa

en: Patron Categories
sk: Kategórie čitateľa

en: Patron Categories are defined in Patrons and Circulation.
sk: Kategórie čitateľa sú definované v Čitatelia a výpožičky

en: Patron Category
sk: Kategória čitateľa

en: Patron Category Administration
sk: Správa kategórií čitateľa

en: Patron Category:
sk: Kategória čitateľa:

en: Patron Details
sk: Detaily čitateľa

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=firstname %2$s: TMPL_VAR name=surname %3$s: TMPL_VAR name=cardnumber
en: Patron Details for %s %s (%s)
sk: Detaily pre čitateľa %s %s (%s)

en: Patron Fines
sk: Pokuty čitateľa

en: Patron Import
sk: Import čitateľa

en: Patron Name
sk: Meno čitateľa

en: Patron Not Found
sk: Čitateľ nenájdený

en: Patron Search
sk: Vyhľadať čitateľa

en: Patron Statistics
sk: Štatistika čitateľa

en: Patron activity
sk: Aktivita čitateľa

en: Patron categories
sk: Kategórie čitateľa

en: Patron category
sk: Kategória čitateľa

en: Patron category:
sk: Kategória čitateľa:

en: Patron does not exist
sk: Čitateľ neexistuje

en: Patron name
sk: Meno čitateľa

en: Patron not found:
sk: Čitateľ nenájdený:

note: %1$s: TMPL_VAR name=expiry
en: Patron's card has expired. Patron's card expired on %s <a1>Renew</a> or <a2>Edit Details</a>
sk: Karte čitateľa skončila platnosť. Platnosť skončila %s <a1>Predĺžiť</a> or <a2>Upraviť detaily</a>

en: Patron's card is expired
sk: Karte čitateľa skončila platnosť

en: Patron's card is lost
sk: Karta čitateľa je stratená

en: Patron:
sk: Čitateľ:

en: Patrons
sk: Čitatelia

en: Patrons:
sk: Čitatelia

en: Pay Fines
sk: Platiť pokuty

en: Pay fines
sk: Platiť pokuty

en: Payment Amount
sk: Suma platby

en: Payment Type
sk: Typ platby

en: Payments
sk: Platby

en: Payments will appear on the Account tab
sk: Platby sa zobrazí na účte čitateľa

en: Perl Modules
sk: Perl moduly

en: Perl modules
sk: Perl moduly

en: Perl version:
sk: Perl verzia:

en: Phone
sk: Telefón

en: Phone:
sk: Telefón:

note: %1$s: TMPL_VAR name=phone
en: Phone: %s
sk: Telefón: %s

en: Physical Address
sk: Fyzická adresa

en: Physical Address:
sk: Fyzická adresa:

en: Picture
sk: Obrázok

en: Postal Address
sk: Poštová adresa

en: Postal Address:
sk: Poštová adresa:

en: Print
sk: Tlač

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Print Page
sk: Tlač stránky

note: %1$s: TMPL_VAR name=cardnumber
en: Print Receipt for %s
sk: Tlač potvrdenky pre %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Print Slip
sk: Tlač ústrižok

note: INPUT type=submit
en: Print Slip and Confirm
sk: Tlač ústrižok a potvrdenku

en: Printer Added
sk: Pridaná tlačiareň

en: Printer Administration
sk: Správa tlačiarne

en: Printer Deleted
sk: Tlačiareň zmazaná

en: Printer Name:
sk: Meno tlačiarne:

en: Printer Search:
sk: Vyhľadať tlačiareň:

en: Printer:
sk: Tlačiareň

en: Printers
sk: Tlačiarne

en: Publication Date
sk: Dátum uverejnenia

en: Publication Date (yyyy)
sk: Dátum uverejnenia (yyyy)

en: Publication Date 1
sk: Dátum uverejnenia 1

en: Publication Date 2
sk: Dátum uverejnenia 2

en: Publication Details
sk: Detaily uverejnenia

en: Publication Details:
sk: Detaily uverejnenia:

en: Publication Year
sk: Rok uverejnenia

en: Publication year
sk: Rok uverejnenia

en: Publication year:
sk: Rok uverejnenia:

en: Published by:
sk: Vydavateľ:

en: Published date
sk: Vydané dňa

en: Published on
sk: Zverejnené na

en: Publisheddate
sk: Vydané dňa

en: Publisher
sk: Vydavateľ

note: For the first occurrence, %1$s: TMPL_VAR name=publishercode
en: Publisher :%s
sk: Vydavateľ :%s

en: Publisher:
sk: Vydavateľ:

en: Pulkova (Leningrad), Russia
sk: Pulkova (Leningrad), Rusko

en: Reports
sk: Reporty

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saturday
sk: Sobota

en: Search z390.50 Servers
sk: Vyhľadať z390.50 servery

en: Select
sk: Vybrať

en: Select 'Authority types'
sk: Vybrať 'typy autority'

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select Day:
sk: Vybrať deň:

en: Select Month:
sk: Vybrať mesiac:

en: Select Records to Export
sk: Vybrať záznamy na export

en: Select a Category type
sk: Vybrať typ kategórie

en: Select a borrower category
sk: Vybrať kategóriu čitateľa

en: Select a collection
sk: Vybrať kolekciu

en: Select a library :
sk: Vybrať knižnicu:

en: Select a library:
sk: Vybrať knižnicu

en: Select a patron:
sk: Vybrať čitateľa

en: Select an existing list
sk: Vyberte existujúci zoznam

en: Select notice:
sk: Vybrať oznámenie:

en: Select table
sk: Vybrať tabuľku

en: Select?
sk: Vybrať?

en: Semiannual
sk: Polročná

en: Semimonthly
sk: Dvojtýždenník

en: Semiweekly
sk: Vychádzajúci dvakrát do týždňa

note: INPUT type=submit
en: Send SMS
sk: Odoslať SMS

en: Serial Type
sk: Typ seriálu

en: Serials
sk: Seriály

en: Set Library
sk: Nastavenie knižnice

en: Set Library:
sk: Nastavenie knižnice:

en: Set library
sk: Nastavenie knižnice

en: Sex
sk: Pohlavie

en: Sex:
sk: Pohlavie:

en: Stop Words
sk: Stop slovo

en: Stop words
sk: Stop slovo

en: Subfield
sk: Podpole

en: Subfield code:
sk: Kód podpoľa

en: Subfield:
sk: Podpole:

note: %1$s: TMPL_VAR name=tagsubfield
en: Subfield: %s
sk: Podpole: %s

en: Subfields
sk: Podpolia

en: Subfields:
sk: Podpolia:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Summer
sk: Leto

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Tag
sk: Pole

en: Tag Deleted
sk: Pole zmazané

en: Tag:
sk: Pole:

note: %1$s: TMPL_VAR name=searchfield
en: Tag: %s
sk: Pole: %s

en: Tags
sk: Polia

en: Text for OPAC:
sk: Text pre OPAC:

en: Text for librarian:
sk: Text pre knihovníka:

en: Text for librarians
sk: Text pre knihovníkov

en: Text for opac
sk: Text pre opac

en: Textarea
sk: Textové pole

en: The barcode was not found
sk: Tento čiarový kód nebol nájdený

en: The password entered is too short
sk: Zadané heslo je príliš krátke

en: The right part
sk: V pravej časti

en: The subscription
sk: Predplatné

en: Themes
sk: Témy

en: Then, click 'Submit'
sk: Potom kliknite na 'Odoslať'

en: There are no late orders.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne neskoré objednávky.

en: There are no saved patron attribute types.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne uložené typy atribútov čitateľa .

en: There are three ways to add authorities to a record:
sk: Existujú tri spôsoby, ako pridať autority k záznamu:

en: There are three ways to set your home branch.
sk: Existujú tri spôsoby, ako nastaviť svoju domovskú pobočku.

en: Theses
sk: Záverečné práce

en: Third
sk: Tretie

en: This is the Patrons module of Koha.
sk: Toto je modul čitateľov.

note: %1$s: TMPL_VAR name=homebranch
en: This item needs to be transfered to %s
sk: Tento exemplár musí byť prevedený na %s

en: This patron does not exist.
sk: Tento čitateľ neexistuje.

en: This record is used
sk: Tento záznam sa používa

note: %1$s: TMPL_VAR name=total
en: This record is used %s times
sk: Tento záznam sa používa %s krát

note: %1$s: TMPL_VAR name=total
en: This record is used %s times. Impossible to delete it
sk: Tento záznam sa používa %s krát. Nemožno ho zmazať

en: This screen is divided in 2 parts
sk: Táto obrazovka je rozdelená na 2 časti

en: This screen shows the information associated with a given patron.
sk: Na tejto obrazovke sa zobrazujú informácie súvisiace s daným čitateľom.

en: This screen shows the subfields associated with the selected tag. You can edit subfields or add a new one by clicking on edit.
sk: Táto obrazovka zobrazuje podpolia spojené s vybraným poľom. Môžete podpolia upraviť alebo pridať nové, keď kliknete na upraviť.

en: This script is not able to create/write to the necessary temporary directory.
sk: Tento skript nie je schopný vytvoriť alebo zapísať do pracovného adresára.

en: Three times a month
sk: Trikrát mesačne

en: Three times a week
sk: Trikrát týždenné

en: Three times a year
sk: Trikrát ročne

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Title
sk: Názov

en: Title (A-Z)
sk: Názov (A-Z)

en: Title (Z-A)
sk: Názov (Z-A)

en: Title:
sk: Názov:

en: Titles
sk: Názvy

en: To create a new List:
sk: Ak chcete vytvoriť nový zoznam:

en: Tools
sk: Nástroje

en: Tools Home
sk: Nástroje úvod

en: Total
sk: Celkom

en: Total Amount <a1>Sort</a>
sk: Celková suma <a1>Triediť</a>

en: Total Renewals:
sk: Celkom predĺžení:

en: Total cost
sk: Celkové náklady

en: Total:
sk: Celkom:

en: Transfered Items
sk: Prenesené exempláre

en: Transfers
sk: Transfery

en: Translations
sk: Preklady

en: Transparencies 10 * 10 in. (25 * 25 cm)
sk: Fólie 10 * 10 in. (25 * 25 cm)

en: Transparencies 4 * 5 in. (10 * 12.5 cm)
sk: Fólie 4 * 5 in. (10 * 12.5 cm)

en: Transparencies 5 * 7 in. (12.5 * 17.5 cm)
sk: Fólie 5 * 7 in. (12.5 * 17.5 cm)

en: Transparencies 7 * 7 in. (17.5 * 17.5 cm)
sk: Fólie 7 * 7 in. (17.5 * 17.5 cm)

en: Transparencies 8 * 10 in. (20 * 25 cm)
sk: Fólie 8 * 10 in. (20 * 25 cm)

en: Transparencies 8 * 8 in. (20 * 20 cm)
sk: Fólie 8 * 8 in. (20 * 20 cm)

en: Transparencies 9 * 9 in. (22.5 * 22.5 cm)
sk: Fólie 9 * 9 in. (22.5 * 22.5 cm)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tuesday
sk: Utorok

en: V2000 (videocassette)
sk: V2000 (videokazeta)

en: VHS tape / Videocassette
sk: VHS páska / Videokazeta

en: Vendor
sk: Dodávateľ

en: Vendor Invoice
sk: Faktúra dodávateľa

en: Vendor Search
sk: Vyhľadať dodávateľa

en: Vendor Search Results
sk: Výsledky vyhľadávania dodávateľa

en: Vendor is:
sk: Dodávateľ je:

en: Vendor name :
sk: Názov dodávateľa:

en: Vendor(s) -
sk: Dodávateľ(ia) -

en: Vendor:
sk: Dodávateľ:

en: Video Types
sk: Typy videa

en: Video8 (videocassette)
sk: Video8 (videokazeta)

en: Videotapes 1 in. (2 cm 1/2)
sk: Videopásky 1 in. (2 cm 1/2)

en: Videotapes 1/2 in. (1 cm 1/3)
sk: Videopásky 1/2 in. (1 cm 1/3)

en: Videotapes 1/4 in. (1/2 cm)
sk: Videopásky 1/4 in. (1/2 cm)

en: Videotapes 1/4 in. (2 cm)
sk: Videopásky 1/4 in. (2 cm)

en: Videotapes 2 in. (5 cm)
sk: Videopásky 2 in. (5 cm)

en: View Dictionary
sk: Zobraziť slovník

en: View MARC
sk: Zobraziť MARC

en: View MARC in Catalog
sk: Zobraziť MARC v katalógu

en: View item
sk: Zobraziť exemplár

en: Viewing Patron Accounts
sk: Zobrazenie účtov čitateľa

en: Warnings
sk: Upozornenia

en: Watermark:
sk: Vodoznak:

en: Web site:
sk: Webstránka:

en: Website
sk: Webstránka

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Wednesday
sk: Streda

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Week
sk: Týždeň

note: SCRIPT
en: Week #
sk: Týždeň #

en: Weekly
sk: Týždene

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Winter
sk: Zima

en: Women
sk: Žena

note: INPUT type=submit
en: YES
sk: ÁNO

en: Year:
sk: Rok:

en: Yes
sk: Áno

note: INPUT type=submit
en: Yes, Delete
sk: Áno, zmazať

en: Z39.50 Client Targets
sk: Z39.50 klient ciele

en: Z39.50 Server Added
sk: Z3950 server pridaný

en: Z39.50 Server Deleted
sk: Z3950 server zmazaný

en: Z39.50 Server Search:
sk: Vuhľadať Z39.50 server:

en: Z39.50 Servers Administration
sk: Správa Z39.50 serverov

en: Z39.50 servers administration
sk: Správa Z39.50 serverov

en: Z3950 Search Results
sk: Výsledky hľadania Z3950

en: Zebra version:
sk: Zebra verzia:

en: Zip Code
sk: PSČ:

en: Zip/Postal Code:
sk: PSČ:

en: [New search]
sk: [Nové hľadanie]

en: a Child
sk: a Dieťa

en: and
sk: a

note: A
en: basket
sk: košík

en: children (9-14)
sk: deti (9-14)

en: daily
sk: denne

en: dictionary
sk: slovník

en: disc
sk: disk

en: fiction
sk: beletria

note: %1$s: TMPL_VAR name=invoice
en: invoice, %s
sk: faktúra, %s

en: libretto or text
sk: libretto alebo text

en: lithography
sk: litografie

en: majolica
sk: majolika

en: map
sk: mapa

en: metal
sk: kov

en: metal (e.g. aluminium)
sk: kov (napr. hliník)

en: metal and glass
sk: kov a sklo

en: minerals
sk: minerály

en: missing
sk: chýba

en: month
sk: mesiac

en: monthly
sk: mesačne

en: music
sk: hudba

en: no illustrations
sk: bez ilustrácií

en: none
sk: nie je

en: or
sk: alebo

en: original
sk: originál

en: paper
sk: papier

en: parameters
sk: parametre

en: pencil
sk: ceruzka

en: photography
sk: fotografia

en: photolithography
sk: fotolitografia

en: photoprint
sk: fototlač

en: poetry
sk: poézia

en: political work
sk: politická práca

en: porcelain
sk: porcelán

en: posters
sk: postery

en: profile
sk: profil

en: publisher
sk: vydavateľ

en: quarter
sk: kvartál

en: quarterly
sk: kvartálne

en: reporting
sk: reportovanie

en: reports
sk: reporty

en: social customs
sk: spoločenské zvyky

en: sound disc
sk: zvukový disk

en: sound on medium
sk: zvuk na médiu

en: sounds
sk: zvuky

en: space observing
sk: pozorovanie vesmíru

en: spatial model on two dimensional surface
sk: priestorový model na dvojdimenzionálnej ploche

en: specimens (biological etc.)
sk: exempláre (biologické atď.)

en: starts with
sk: začína

en: statistics
sk: štatistika

en: stereographic
sk: stereografický

en: stereophonic
sk: stereofónny

en: stone
sk: kameň

en: subfields
sk: podpolia

note: SCRIPT
en: tag
sk: pole

en: this page
sk: táto stránka

en: three times a month
sk: trikrát za mesiac

en: three times a week
sk: trikrát za týždeň

en: three times a year
sk: trikrát za rok

en: today
sk: dnes

en: tools
sk: nástroje

en: toys
sk: hračky

en: u - Unknown
sk: u - Neznámy

en: u- Unknown
sk: u- Neznámy

en: u- unknown
sk: u- neznámy

en: unknown
sk: neznámy

note: INPUT type=checkbox name=used
en: used
sk: používaný

en: user
sk: používateľ

en: uu- unknown
sk: uu- neznámy

en: very good
sk: veľmi dobre

en: video recording
sk: videozáznam

en: videocassette
sk: videokazeta

en: videodisc
sk: videodisk

en: videorecording
sk: videozáznam

en: videotape
sk: videopáska

en: visual projection
sk: vizuálna projekcia

en: waiting
sk: čakanie

en: wax
sk: vosk

en: week
sk: týždeň

en: wood
sk: drevo

en: wood-pulp paper
sk: drevo-celulózový papier

en: x- Missing characters
sk: x- Chýbajúce znaky

en: year
sk: rok

en: yearbook
sk: ročenka

en: yesterday
sk: včera

note: INPUT type=button
en: z39.50 Search
sk: z39.50 hľadanie

en: z39.50 Servers
sk: z39.50 servery

en: z39.50 Servers &rsaquo;
sk: z39.50 servery &rsaquo;

en: z39.50 Servers &rsaquo; Confirm Deletion
sk: z39.50 servery &rsaquo; Potvrdiť zmazanie

en: z39.50 Servers &rsaquo; z39.50 Server Added
sk: z39.50 servery &rsaquo; z39.50 Server pridaný

en: z39.50 Servers &rsaquo; z39.50 Server Deleted
sk: z39.50 servery &rsaquo; z39.50 Server zmazaný

note: %1$s: TMPL_VAR name=link
en: | Link:%s,
sk: | Linka:%s,
